Anasayfa / Şirket Haberleri / PepsiCo Asya’daki En Büyük Yiyecek ve İçecek Fabrikasını Vietnam’da Yapacak

PepsiCo Asya’daki En Büyük Yiyecek ve İçecek Fabrikasını Vietnam’da YapacakÜmran Beba Temel Atma Töreninde

PepsiCo Vietnam Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte temel atma törenine katılan PepsiCo Asya Pasifik Bölgesi Başkanı Ümran Beba, şirketin Vietnam’a 250 milyon dolarlık yatırım yapma kararının pazar potansiyeli, insan kaynakları ve iş ortamı gibi faktörlere bağlı olduğunu belirtti. 2010 yılının PepsiCo’nun Vietnam faaliyetlerinde önemli bir dönüm noktası oluşturduğunu belirten Beba, PepsiCo Vietnam’ın sürdürülebilir büyüme ve sosyal sorumluluk anlayışına güvendiğini ifade etti.

Bu yatırımla birlikte, Vietnam’a 1994’te giren şirketin ülkedeki toplam yatırımlarının 500 milyon doları geçtiğini belirten Beba, ‘Bu yatırımların 100 milyon dolarlık bir bölümü Kuzey Vietnam’da bulunuyor. Bac Ninh’deki fabrika, PepsiCo’nun Vietnam’daki beşinci tesisi olacak’ dedi.

PepsiCo Vietnam, dört yıl üst üstü gösterdiği dikkat çekici büyüme performansıyla PepsiCo’nun en prestijli ödülü olan DMK Ödülü’nü kazanmıştı. PepsiCo’nun Vietnam’daki işgücü yaklaşık 2 bin kadrolu çalışandan oluşuyor ve yönetici pozisyonlarının yüzde 95’ini de Vietnamlılar oluşturuyor.
Kadın yönetici oranın ekibin üçte birinden fazlasını oluşturduğuna da dikkat çeken Beba, PepsiCo Vietnam’ın Çeşitlilik ve Dahil Etme Politikası doğrultusunda sürekli ilerleme kaydettiğini söyledi. Beba, ‘PepsiCo’nun sosyal sorumluluk anlayışı şirketin başarısının yolunu açan en önemli faktörlerden biri. Fayda Gözeten Performans vizyonu kapsamında şirket; toplum, çevre ve yeteneklerin sürekli geliştirilmesi ve böylece çalışanların şirket ve topluma katkı yapabilecek vasıfları kazanması sayesinde, finansal verimlilik ve uzun vadeli olarak faaliyetlerin sürdürülmesinin sağlanabileceğini vaad ediyor’ dedi.

Asya’daki en büyük yiyecek ve içecek fabrikasının temel atma töreni dolayısıyla PepsiCo Vietnam, ülkenin kuzeyindeki eğitimin geliştirilmesi ve sosyal yardım programlarına 1,2 milyar Vietnam Dongu değerinde katkı yapacağını açıkladı. Bağışın 500 Vietnam Dongu tutarındaki bölümünün tahsis edildiği Bac Ninh Eğitim Dairesi, bu parayı ildeki okullara bilgisayar sağlanması amacıyla kullanacak. PepsiCo’nun Vietnam’da faaliyette olduğu her yerde topluma yarar sağlamayı vaat ettiğini belirten PepsiCo Vietnam, şirketin sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen kurumsal sosyal sorumluluk modeli gereği istihdam yaratma, çevreyi koruma ve yeteneklerin geliştirilmesine odaklanıyor.

  Samut Yatırım Turizm Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

Her biri yıllık 1 milyar doları aşkın perakende satışı yapan 19 ürün grubunun yer aldığı, dünyanın en büyük yiyecek ve içecek markaları portföyüne sahip olan PepsiCo, ana işletmeleri olan Frito-Lay, Quaker, Pepsi-Cola, Tropicana ve Gatorade 200’ü aşkın ülkede tüketicilerin hayatlarına keyif katan besin değeri yükseltilmiş yiyecek ve içecekler üretmektedir. PepsiCo, yaklaşık 60 milyar dolarlık geliriyle dünya genelinde 285 bin kişi istihdam etmektedir.

PepsiCo Hakkında:

Dünyanın en büyük ikinci yiyecek-içecek şirketi olan PepsiCo, bünyesinde yer alan Frito Lay, Quaker, Pepsi, Tropicana ve Gatorade şirketleri ile 215’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Yıllık cirosu 60 milyar doları aşan PepsiCo, sürdürülebilir büyümeye odaklandığı “Fayda Gözeten Performans” vizyonu etrafında birleşen 285 bin çalışanıyla birlikte tüketicilerin hayatlarına keyif katan besleyici, lezzetli gıda ve içecekler üretiyor. PepsiCo, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 19 ayrı markasıyla, gıda ve meşrubat alanında dünyanın en geniş portföyünü sunuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Pizzabulls’un Yurt Dışındaki İlk Şubesi Londra’da Açıldı

BİR DÜNYA MARKASI OLMA HEDEFİYLE YOLA ÇIKAN YEREL PİZZA ZİNCİRLERİNDEN PIZZABULLS, 12 YILDA 46 ŞUBEYE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir