Anasayfa / Şirket Haberleri / Pepsico Dünyanın İlk Bitkisel Şişesini Üretti

Pepsico Dünyanın İlk Bitkisel Şişesini ÜrettiPepsico'dan Bitkisel Şişe

PepsiCo’nun yüzde 100 geri dönüşümlü “yeşil” şişesi mısır püskülü, kızılçam kabuğu ve çimen gibi hammaddelerden üretilecek. PepsiCo, gelecekte “yeşil” şişenin üretiminde kullanılan yenilenebilir kaynaklar arasına portakal kabuğu, patates kabuğu, yulaf taneleri gibi şirketin gıda alanındaki faaliyetlerinde kullanılan ürünleri de katmayı planlıyor. PepsiCo yeni şişelerin üretimine 2012 yılında başlayacak.

PepsiCo CEO’su Indra Nooyi, “Bitkisel şişe, PepsiCo ve içecek endüstrisi için çığır açan bir yenilik olmakla birlikte, araştırma ve geliştirme çalışmaları konusundaki kararlılığımızın bir sonucudur” dedi.

Bu gelişmeyle PepsiCo, çevresel sürdürülebilirlik konusundaki liderlik konumunu sürdürürken, yeryüzünün doğal kaynaklarının korunması amacıyla toprak, enerji, su ve ambalajların daha verimli kullanılması için 2010 yılında açıkladığı küresel hedef ve taahhütleri doğrultusunda yeni bir adım atmış oluyor. PepsiCo’nun yakın geçmişte gerçekleştirdiği çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları arasında şunlar yer alıyor:
•SunChips, Modesto imalat tesislerinde güneş enerjisiyle dünyanın ilk tamamı çözünebilir torbalarını üreterek aynı zamanda tesisin elektrik şebekesinden kullandığı enerji miktarını azalttı.

•Aquafina için 2009 yılından itibaren ABD’deki şişe suyu markaları arasında kendi boyutlarındaki en hafif şişeler olan Eco-fina şişeleri kullanılmaya başladı.

•Naked Juice, ABD’de ulusal çapta dağıtım yapan şirketler arasında, reNEWabottle™ markalı şişe kullanımına geçerek, tüketim sonrası yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik şişe kullanan ilk içecek oldu.

•Hindistan’da 2009 yılında “pozitif su dengesi” sağlandı – şirket doğrudan ekim çalışmaları ile Hindistan çapında yaklaşık altı milyon litre suyu geri kazandı.

•Dream Machine isimli geri dönüşüm girişimini başlatan şirket, hareketli geri dönüşüm toplayıcılarının erişim alanını artırmayı ve ABD’de içecek kaplarının geri dönüşüm oranını 2018 yılına kadar yüzde 34’ten yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

•Düşük karbon içeren gübreler kullanılarak Tropicana’nın proje boyunca karbon ayak izi keskin bir şekilde düşürüldü.

  Hasta Bezi Üreten SCA Hijyen,Türkiye Pazarına Girdi

•Walkers dünyada bir tüketici ürününde karbon azaltma logosu kullanan ilk şirket olarak daha sürdürülebilir ve şeffaf olma kararlılığını ortaya koydu.

PepsiCo Hakkında:

Dünyanın en büyük ikinci yiyecek-içecek şirketi olan PepsiCo, bünyesinde yer alan Frito Lay, Quaker, Pepsi, Tropicana ve Gatorade şirketleri ile 215?den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Yıllık cirosu 60 milyar doları aşan PepsiCo, sürdürülebilir büyümeye odaklandığı ?Fayda Gözeten Performans? vizyonu etrafında birleşen 285 bin çalışanıyla birlikte tüketicilerin hayatlarına keyif katan besleyici, lezzetli gıda ve içecekler üretiyor. PepsiCo, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 19 ayrı markasıyla, gıda ve meşrubat alanında dünyanın en geniş portföyünü sunuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir