Anasayfa / Kariyer ve İş / Perakende Sektörü 13 Bin Eleman Alacak

Perakende Sektörü 13 Bin Eleman AlacakPerakendeciler 13 bin eleman alacak

Perakendeciler 13 bin eleman alacak

Markalar binlerce kişiyi işe alma hazırlıkları yapıyor. En çok kasa sorumlusu ve mağaza yöneticisi pozisyonları için istihdam yaratılacak
Yaklaşık 3 milyon kişiye istihdam sağlayan ve hızlı büyümesini sürdüren perakende sektörü, 2011’de de yeni mağazalar açmayı ve buna bağlı işe alımlar yapmayı planlıyor. Sektör yetkilileri, her ne kadar büyümeyle orantılı nitelikli çalışan bulmakta sıkıntı çektiklerini belirtseler de markalar önümüzdeki yıl istihdamda önemli pay sahibi olacak gibi görünüyor. Firmalar 2011 için yaklaşık 13 bin kişiyi işe almaya hazırlanıyor. Bir yandan da mağazacılığı bilinçli bir şekilde meslek olarak seçen gençlerin sayısı artıyor. Ancak uzmanlara göre bu artış sektördeki açığı kapatmak için yeterli değil. Markaların bu soruna yönelik çözümü ise 2011’de mağaza çalışanlarına ciddi kariyer fırsatları sunmak. Bu arada İK (insan kaynakları) departmanlarının 2011’i çalışan motivasyonunu artıran uygulamalara ve mağazalarda eğitimlere ağırlık verecekleri bir yıl olarak gördüklerini de belirtelim. Bu hafta Para dergisinde Migros’tan YKM’ye Koçtaş’tan Marks&Spencer’a birçok büyük firmanın 2011 yılında sundukları kariyer fırsatları var.

12.12.2010 16:29:45

  Perakende ülke büyümesinin üzerinde büyüdüYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir