Anasayfa / Şirket Haberleri / Perakende Sektöründe Scotch&Soda

Perakende Sektöründe Scotch&SodaPerakende sektörünün son günlerde Türkiye’ye gelmesiyle en dikkat çeken markalarından biri Scotch&Soda oldu. Tommy Hilfiger, Lacoste, Polo Ralph Lauren ve Miss Sixty gibi rakiplerinin karşısına Nişantaşı’ndaki ilk mağazasıyla çıkan Hollanda markası, buradaki 375 metr ekarelik mağazasına günde 400 kişiyi çekme)! başardı. Markayı Türkiye’ye getiren Meridian Tekstil, Aber-crombie&Fitch’i de Türkiye’ye getiriyor.
Meridian Tekstil ortaklarından Kamil Yıldız, 2011 için üç mağaza açma)i hedeflediklerini üç yıl içinde de Scotch&Soda’yı 15 mağazaya ulaştıracaklarını söylüyor. Yıldız, 18 Ocak’ta Berlin’de düzenlenecek olan Bread&Butter fuarına katılacaklarını, burada üç marka ile görüşeceklerini söylüyor. Yıldız, “Bir markadan bize teklif geldi, diğer ikisiyle de biz görüşmek istedik. Temsilcilik yapacağımız marka sayısını artırmak istiyoruz” diyor. Yıldız Nişantaşı’ndaki başarılı çıkışlarını ise şöyle ifade ediyor:

“5 Kasım’da açtık mağaza)!. Kapı)! açtığımız ilk gün yoğun bir taleple karşılaştık. Zaten beklenen bir markaydı. Cumartesi günleri 400 ziyaretçimiz oluyor. Metrekare ortalamamız çok yüksek.” Yıldız’ın verdiği rakam üzerine Nişantaşı’nda aynı metrekarelerdeki diğer mağazaların müşteri sayıları üzerine yaptığımız küçük araştırmada, 400 rakamının gerçekten oldukça yüksek olduğunu tespit ettik.” Scotch&Soda, yurt dışında David Bechkam başta olmak üzere ünlü sporcularla özdeşleşen bir marka.

  Perakende ülke büyümesinin üzerinde büyüdüYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir