Şirket Haberleri

Pet Sigorta, Evcil Hayvan Sigortası

Kedi köpek kavgası bile sigorta güvencesinde

Evcil hayvan sahiplerine yönelik sunulan Pet Sigorta, kedi ve köpeklerin en çok karşılaştıkları sağlık sorunlarının tedavi masraflarına teminat sunuyor. Kedi köpek kavgaları sonucu oluşan sağlık sorunları bile ürün kapsamında yer alıyor.

kopek sigortasiKEDİLER ve köpekler, bakım kolaylığı sebebiyle bireyler tarafından evde bakılması en çok tercih edilen evcil hayvanların başında geliyor. Binlerce yıldır insanoğluna arkadaşlık yapan bu dostlar, aynı zamanda koruyucu bir karakteristik özelliğe de sahip. Ancak bizler kadar bu sadık dostların da birçok risk karşısında korunmaya ihtiyacı var. Peki, yaptıracağınız sigorta ile onları da güvence altına alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Evcil hayvan sigortaları, yurtdışında uzun yıllardır güvence sunuyor. Kedi ve köpek sahipleri de, yaşanabilecek çeşitli risklere karşı teminat sunan bu ürüne büyük ilgi gösteriyor. Bu sigortaların benzeri, bir süredir ülkemizde de tek bir sigorta şirketi tarafından uygulanıyor. Pet Sigorta, Kuzey Sigorta tarafından Mapfre Genel Sigorta güvencesi ile ortaya çıkmış bir ürün. Yapılan araştırmalar dahilinde kedi ve köpeklerin en çok karşılaştıkları sağlık sorunları dikkate alınarak hazırlanan ürün, acil müdahale gerektiren bu hastalıkların tedavi masraflarını teminat altına alıyor.Trafik kazası sonucu oluşan sağlık sorunlarına güvence sunan ürün, yüksekten düşme sonucu meydana gelen kırık veya yaralanmalarda da tedavi masraflarını karşılıyor. Ürün; ısı çarpması ya da donma sonucu oluşan sağlık sorunlarını da kapsamında bulundururken, bir başka kedi veya köpekle kavga sonucu oluşan sağlık sorunlarının tedavilerine bile teminat sunuyor.

Poliçe, Online satın alınıyor

Dünya genelinde kedi ve köpek bakımı üstlenen kişilerin faydalandığı bu ürüne, Türkiye’de ilk kez uygulanan Online poliçe satın alma işlemi ile kolaylıkla sahip olunabiliyor. Pet Sigorta’da ırk, cinsiyet, yaş gibi kriterlere göre ayrı teminat kapsamları da belirlenmiyor. 6 aydan büyük, aşıları tamamlanmış olan ve 8 yaşından küçük tüm kedi ve köpekler için poliçe satın alınabiliyor.

Pet Sigorta, anlaşmalı veteriner kliniklerinde geçerli. Poliçe ekinde gönderilen mikroçiplerin anlaşmalı veteriner hekimlere uygulatılması ve aktivasyon yapılması gerekiyor. Mikroçipi uygulatılmış ve aktivasyon işlemi yapılmış tüm kedi ve köpekler, poliçe ekinde gönderilecek sigortalı kartı ile anlaşmalı sağlık kurumlarında teminat kapsamı dahilinde herhangi bir muafiyet olmaksızın tedavi edilebiliyor. Poliçe sahibi olan kişiler, belirlenen teminat dahilinde hiçbir ücret ödemeden kedi ve köpeklerini, anlaşmalı veteriner kliniklerinde tedavi ettirebiliyor.

Standart ve plus seçenekleri var

Pet Sigorta Acil Vakaalar Sağlık Sigortası, kedi/köpek sahiplerine iki tür poliçe seçeneği sunuyor. ‘Standart poliçe’ kapsamında, teminat sunulan acil sağlık sorunları nedeniyle kedi/köpek sahiplerinin anlaşmalı veteriner hekimlere başvurması sonucu, ortaya çıkacak tedavi masraflarının yıllık 5 bin TL’ye kadar karşılanması sağlanıyor. ‘Plus poliçe’ kapsamında ise bu teminat 7 bin 500 TL olarak sunuluyor. Ayrıca plus poliçe kapsamında üçüncü kişilere verilen zararlar da yıllık 3 bin TL’ye kadar karşılanıyor. Kayıp ilanı ve ödül teminatı olarak belirlenen 250 TL de teminat kapsamı dahilinde poliçe sahibine ödeniyor. İki tür poliçede de katılım payı bulunmuyor.
Teminat kapsamı dahilinde ortaya çıkan tedavi masraflarının tamamı da Pet Sigorta tarafından ödeniyor.

Kedi ve köpekte mikroçip şart

Pet Sigorta, aşıları tamarnlanmış olan 6 aydan büyük, 8 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki kedi/köpekler için yapılabiliyor. Poliçe, başlangıç (satın alma) tarihinden itibaren 1 yıl süre ile geçerli oluyor. Poliçenin aktif hale gelmesi için bekleme süresi ise 15 gün olarak belirlenmiş. Bu süre, poliçenin satın alındığı tarih itibariyle başlıyor ve 15’inci gün sona eriyor. Poliçe teminatları 15’inci günden sonra ortaya çıkan sağlık sorunlarında geçerli oluyor.

İnternet sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilen poliçe satın alma işleminden hemen sonra kedi/köpeğe ait olan poliçe, mikroçip ile birlikte belirtilen adrese gönderiliyor. 15 günlük bekleme süresi dolmadan önce en yakın anlaşmalı veteriner kliniğine gidilerek, poliçe ile birlikte gönderilen mikroçipin deri altına uygulatılmasının yapılması gerekiyor. Eğer kedi/köpeğe daha önce mikroçip uygulaması yapılmış ise mikroçip numarasının poliçe satın alma işleminde – mutlaka bildirilmesi ge-( rekiyor. Teminat kapsamında yer alan acil durumlarda, 4 en yakın anlaş-j malı veteriner kliniklerine başvurulması halinde, oluşacak tedavi giderleri teminat limitleri dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

Hangi riskler teminat altında?

■    Trafik kazası sonucu oluşan sağlık sorunları
■    Yüksekten düşme sonucu kırık veya yaralanma
■    Vücudun bir yerinin yanması ve yanık durumuna maruz kalması
■    Elektrik çarpması sonucu oluşan sağlık sorunları
■    Yabancı bir cisim yutulduğunda vücuttan atılması
■    Zehirlenme durumunun yarattığı hasarın giderilmesi
■    Isı çarpması ya da donma sonucu oluşan sağlık sorunları
■    Gözlerde meydana gelecek yaralanma veya enfeksiyon
■    Böcek sokmasının neden olduğu sağlık sorunları
■    Bir başka kedi veya köpekle kavga sonucu oluşan sağlık sorunları
■    Kesici bir cismin yarattığı yaralanmalar
■    Boğulma tehlikesi ile karşılaşıldığında oluşan sağlık sorunlarıBir Yorum

  1. Merhabalar; Daha önce evcil hayvanına bu tür bir sigorta yaptıran var mı ? Ben yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum. Pardussigorta.com sigorta danışmanları ile köpeğim sağlık sigortası için görüştüm. Micro çip gönderiyorlarmış. Bu microchipi antlaşmalı vetirinerleri uyguluyormuş. Fiyatıda 1 yıl gecerli olmak üzere 190 tl tuttu. Acaba poliçe içeriği hakkında bilgi verebilecek olan varmı ? Pardu sigorta’nın şu adresinde köpek sigortası poliçesi hakkında bilgi var inceleyip yorumlarmısınız lütfen. https://www.pardussigorta.com/sigorta-haberleri/pati-sigortasi-kedi-ve-kopek-saglik-sigortasi/ buradaki kedi köpek sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi var. Sizce nasıl içeriği arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu