Anasayfa / Şirket Haberleri / Pfizer İle Eczacıbaşı Bebek Maması İçin İşbirliği İmzaladı

Pfizer İle Eczacıbaşı Bebek Maması İçin İşbirliği İmzaladıPfizer İle Eczacıbaşı Bebek Maması İçin İşbirliği İmzaladı

Pfizer ile Eczacıbaşı bebek maması için işbirliği imzaladı. Buna göre Pfizer Nütrisyon ile Eczacıbaşı Girişim, SMA mamalarının dağıtımına yönelik yeni bir ortaklık kurdu.

Söz konusu anlaşma çerçevesinde Eczacıbaşı Girişim, Pfizer Nütrisyon’un SMA ürün portföyünün tamamını Türkiye’deki satış kanallarına ulaştıracak. Pfizer Nütrisyon Avrupa, Pasifik ve Gelişen Pazarlar Bölge Başkanı Emmet Browne, 90 yılı aşkın bir süredir sürdürülen araştırmalar sayesinde SMA’nın tercih edilen beslenme çözümü olmayı hedeflediğini belirterek, alanlarında ciddi deneyime sahip iki kuruluşun bu çerçevede bir araya gelmesinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu Başkanı Hakan Uyanık, hızlı tüketim alanında sahip oldukları deneyim ve bilgi birikimini Pfizer ile yapılan yeni işbirliğine aktaracaklarını söyledi. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu bünyesinde temizlik kâğıtları, cilt bakımı, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri kategorilerinde birçok ürün pazara sunulurken bu ürünlere şimdi SMA da dahil edildi. Eczacıbaşı Girişim Genel Müdürü Volkan Tüzel de Eczacıbaşı Girişim’in birbirinden farklı satış kanallarında hizmet verdiğini, SMA mamalarının satışının kendilerine önemli bir sinerji sağlayacağını ifade etti. Yaygınlık konusunda Eczacıbaşı Girişim’in ciddi bir güce sahip olduğunu vurgulayan Tüzel, “Bebek ürünleri kanalında büyümeyi ve farklı ürünleri pazara sunmayı sürdüreceğiz. Bu anlamda Pfizer ile SMA mamaları için yaptığımız işbirliğinin çok başarılı sonuçlar ortaya koyacağına inanıyoruz.” dedi. Pfizer Türkiye Nütrisyon Genel Müdürü Cem Açık ise SMA bebek mamalarının çocuklar için dengeli beslenme sunan ürünler olduğunu kaydetti.

Pfizer’in özel bilimsel Biofactors System’i kullanılarak tasarlanmış SMA ürünleri, Türkiye’de Pfizer Nütrisyon’un GOLD ürün portföyü içinde pazarlanacak. SMA mamaları Amerikan Pediyatri Akademisi, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü gibi önde gelen beslenme otoritelerinin en güncel tavsiyeleri çerçevesinde geliştirildi.

  Ürün gamındaki artış istihdamı da arttırdıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir