Anasayfa / Kariyer ve İş / Philips’e yeni finans direktörü

Philips’e yeni finans direktörü
Philips’in finans direktörü Pierre-Jean Sivignon, 31 Mart 2011’de görevini Ron Wirahadiraksa’ya devrediyor.

Royal Philips Electronics, Philips Healthcare Finans Direktörü Ron Wirahadiraksa’nın 31 Mart 2011 itibariyle Royal Philips Electronics Finans Direktörü Pierre-Jean Sivignon’un görevini devralacağını açıkladı. 2005’te Philips’e katılan Sivignon, kişisel sebeplerle görevinden ayrılıyor.

Konuya ilişkin olarak Royal Philips Electronics Başkanı ve CEO’su Gerard Kleisterlee; “Pierre-Jean, hem strateji değişimi hem de operasyonel gelişim konusunda Philips’e büyük katkı sağlamıştır. Bu alandaki becerileri ve yetkinliğiyle sermayenin önemli oranda yeniden tahsisini sağlamış ve son mali kriz döneminde şirketi başarıyla yönlendirmiştir. Bugün güçlü bir şirketsek, bunda Pierre-Jean’ın payı büyüktür. Onunla çalışmaktan büyük memnuniyet duydum ve şimdi yollarımız ayrıldığı için üzgünüm.” dedi.

Kleisterlee sözlerine şu şekilde devam etti: “Aynı zamanda, kendi bünyemizde Ron Wirahadiraksa gibi çok başarılı bir finans direktörü bulduğumuz için çok memnunum. Bu atama, özellikle yeni CEO’muz Frans van Houten tarafından içtenlikle destekleniyor”Royal Philips Electronics Finans Direktörü Pierre-Jean Sivignon ise “Philips çok iyi bir firma; şirketin geleceğine ve yönetici ekibine sonsuz güvenim var. Benim yerime şirket bünyesinden birinin geçecek olmasından gururluyum. Ron Wirahadiraksa şirketimizi çok iyi tanıyor; Asya ve Kuzey Amerika’da ve  sağlık sektöründe engin deneyime sahip” şeklinde yorum yaptı.

Wirahadiraksa’nın Yönetim Kurulu’na atanma önerisi, 31 Mart 2011’de gerçekleşecek Hissedarlar Genel Kurulu  olağan toplantısında Philips Teftiş Kurulu tarafından sunulacak.

1960 yılında Hollanda’da doğan Wirahadiraksa 1987 yılında Philips’e katıldı. Hollanda, Yunanistan, Malezya ve ABD’de çalıştıktan sonra 1999’da Güney Kore LG.Philips LCD’nin Finans Direktörü oldu. Bu girişimin başkanı ve finans direktörü olarak Kore CEO’suyla birlikte Ortak Temsilci Direktörlüğünü üstelenerek işletme yöneticiliği yaptı. Ayrıca LG.Philips LCD’nin 2004’te Kore ve New York borsalarında halka arzının gerçekleştirilmesinde görev aldı. 2008’de Philips Sağlık Sektörü’nün  Finans Direktörü oldu.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir