Anasayfa / Ekonomi-Finans / Piyasa Yorumları 2011 Çarşamba

Piyasa Yorumları 2011 ÇarşambaDün FED’in büyümeyi desteklemek için düşük faize en az 2013 yılının ilk yarısına kadar (2 yıl) daha devam edeceğini açıklaması ardından yükselişe geçen ABD Borsası son iki haftadır görülen kaybın ardından yükselişle kapandı

Dün ABD borsaları %4 ‘ün üzerinde artı kapattı. Yine bu hareketin benzeri Asya borsalarında görülmekte. Hafif bir yükseliş hareketi bugun Avrupa ve bizde görülebilir. Zaten dün bu beklentilerle Avrupa ve biz toparlamıştık.

Fed’in açıklaması piyasaların hareretini geçici de olsa azalttığı görülüyor.

Sert dalgalanan piyasalara hafif müdahele eden Fedin taktiği işe yarayacak mı? Bugün sakinleşen piyasalar, önümüzdeki günlerde tekrar kızışabilir..
Fedin hesabıda aslında bu yönde, Piyasa eğer daha da kötüleşirse elinde müdahele edecek malzemelerinin olmasını istiyor.

 

Önümüzdeki süreçte kozlarını sırasıyla kullanması akılcı olacaktır. Böylece piyasalar üzerinde kontrolunu sağlaması beklenebilir.

Aslında FED 2 yıl boyunca sıfır maliyet ile piyasaları destek olması, piyasa sağlığı açısından daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

FED in 3. parasal genişlemeye gitmek zorunda kalması aslında piyasalara bir maliyetide ortaya çıkarmata.

3. niceliksel gevşeme piyasalara kısa ve orta vadede pozitif etki yaparken uzun vadede ise beklenen faydanın, toparlanmanın tam olarak gerçekleşememesi durumunda negatif olarak yansımakta.

 

Piyasa yorumlarımızda diğer yorumlarımız gibi bilgilendirme amaçlıdır al-sat önerileri vermemekteyiz.

saygılarımızla.
piyasayorum

  Euro Bölgesindeki Sıfır Büyüme Türkiye'yi De EtkileyecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Noel baba rallisinden faydalanabilecek 43 hisse

Aralık ayı yaklaşınca nefesler Noel baba rallisi için tutuldu. Analistler gelinen seviyeler ve mevcut görünüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir