Anasayfa / Şirket Haberleri / Plastik Sektörünün Yıldızları Fırat Plastik, Advansa Sasa ve Naksan Plastik Oldu

Plastik Sektörünün Yıldızları Fırat Plastik, Advansa Sasa ve Naksan Plastik OlduTürkiye’nin ve Avrasya’nın en önemli plastik etkinliği olan PlastEurasia İstanbul 2010, 2 Aralık 2010 tarihinde kapılarını açtı. Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) ve TÜYAP iş birliğinde bu yıl 20’ncisi düzenlenen PlastEurasia 2010 Fuarı, plastik sektörünün gövde gösterisine sahne oldu. 40’ın üzerinde ülkeden bine yakın firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuara; Almanya, İngiltere, İran, Çin, Tayvan ve İtalya milli katılım gerçekleştirdi. Fuarın açılışında, Plastik Sektörünün Yıldızları ödülleri de dağıtıldı. Sektörün en büyük üç firması; Fırat Plastik, Advansa Sasa ve Naksan Plastik olarak açıklandı.

Ürettikleri ürünler hayatımızın vazgeçilmezleri haline gelen plastik üreticileri, bu yıl 6 milyon tonluk üretime ve 4 milyar dolarlık ihracat hedefine kilitlendi. Sektörün 2010 hedeflerinin gerçekleşmesine aracılık edecek PlastEurasia Fuarı’nda, 2011 yılı için siparişlerin alınması bekleniyor.

Fuarın açılışında bir konuşma yapan PAGEV’in yeni Başkanı Mehmet Uysal, PlastEurasia’nın 20 yıllık geçmişine atıfta bulunarak, bu süreçte sektörün çok hızlı büyüdüğünü belirtti. Mehmet Uysal, Türk plastik sektörünün Avrupa’nın 4. büyük sektörü olduğunu ve GSMH içinde 15 milyar dolarlık hacminin bulunduğunu söyledi. PAGEV Başkanı, makine aksamları sektörünün de hızla büyüyerek dünyada söz sahibi olduğuna dikkat çekti. Uysal, 20 bin metrekarelik alanda gerçekleşen fuarın katılımcılara plastik sektöründeki en son teknoloji ve yenilikleri görme fırsatı verdiğini aktardı.

Fuar kapsamında, PAGEV tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Plastik Sektörünün Yıldızları ödül töreni de gerçekleştirildi. Plastik sektörünün krize rağmen yorulmak bilmeden ülkesi için çalışan 47 temsilcisi, büyüme ve ihracatta gösterdikleri üstün performans nedeniyle ödüllendirildi. Plastik sektörünün üretimden satış rakamlarına göre en büyük üç firması; Fırat Plastik, Advansa Sasa ve Naksan Plastik oldu.
PAGEV Plastik Sektörünün Yıldızları ödülleri, İSO’nun (İstanbul Sanayi Odası) Türkiye’nin En Büyük 1000 Sanayi Kuruluşu ve TİM’in (Türkiye İhracatçılar Meclisi) İlk 1000 İhracatçı Firma sıralamasına giren plastik firmalarını, bu başarılarından dolayı ödüllendirmek ve yeni başarılar için teşvik etmek amacıyla hayata geçiriliyor.

  Türkiye'nin ilk et müzesi kuruluyor!

PAGEV Başkanı Mehmet Uysal, başkan olarak sektörle ilk kez buluştuğu PlastEurasia Fuarı’nın Türk plastik üreticilerinin yeni teknolojileri görmesine ve yurt dışındaki rakiplerini takip etmelerine olanak verdiğini belirtti. Mehmet Uysal, tüm dünyanın krizi konuştuğu ve ekonomiye krizin yön verdiği bir dönemden, plastik sektörünün önemli bir yara almadan çıktığını vurguladı. Uysal, sektör temsilcilerinin 2009 yılında büyümede eksileri görmeden ve yeni pazarlar keşfederek ihracatlarına devam etmelerinin çok önemli olduğunu, bu nedenle onları Plastik Sektörünün Yıldızları ödülleriyle teşvik ettiklerini söyledi. PAGEV Başkanı, Avrupa’nın 4. büyük üreticisi olan Türk plastik sektörünün, 2010 yılında oldukça önemli başarılara imza attığını aktardı.

Fuar, 5 Aralık 2010 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Plastik Sanayicileri Ar., Ge.ve Eğitim Vakfı Hakkında:

PAGEV, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı olarak 1989 yılında kurulmuştur. Halen İstanbul Sefaköy’de ki merkezinde faaliyet gösteren ve 300 civarında aktif üyesi bulunan PAGEV, sürekli gelişerek, Türk Plastik Sektörünü yurtiçi ve yurtdışı platformlarda başarı ile temsil eden bir kurum haline gelmiştir.PAGEV, dünyadaki gelişime paralel olarak, ülkemizde de hızlı bir büyüme gösteren ve çoğunluğu KOBİ niteliğindeki işletmelerden oluşan Türk Plastik Sanayinin örgütlenme ihtiyacını karşılamak, sektörü başta mesleki eğitim olmak üzere, kalite, teknoloji, verimlilik ve rekabet gücü açısından gelişmesini sağlayarak, dünya ile bütünleşecek bir alt yapıya kavuşturmak, kamuoyu ve kamu kurumları ile ilişkileri geliştirerek plastik imajını arttırmak ve sektörün önemini duyurmak, araştırma çalışmalarına katkıda bulunarak sektöre kalifiye işgücü ve teknolojik üstünlük sağlamak ve plastik sanayine her konuda öncülük etmek üzere özel vakıf statüsü ile kurulmuştur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir