Şirket Haberleri

Plastikçiler federasyon kurdu

Plastikçiler federasyon kurdu

6 bin firmanın faaliyet gösterdiği, 200 bin çalışanı bulunan Türk plastik sektörü, 7 milyon ton üretim kapasitesi ile Avrupa’nın üçııncüsü konumunda. Yıllık yüzde 15 büyüme gösteren sektör, son dönemde önemli bir adım attı. Sektör temsilcileri federasyon çatısı altında biraraya geldi.

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), Ege Plastik Sanayicileri Derneği (EGEPLASDER), Kayseri Plastik İşletmeciler Derneği ( KAYPİDER),Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) ve Ankara Plastik Sanayicileri Derneği’nin güç birliğiyle kurulan Plastik Sanayicileri r Federasyonu (PLASFED), sektörün sesi olacak ve majör sorunların çözümü için çalışacak.

Sektörün üretimle ilgili sorunlarına hakim olduklarını ve bunlara çözüm üretmek için öncelikle efor harcayacaklarını ifade eden PLASFED Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, diğer bir önceliklerinin de plastik konusunda kamuoyunda oluşturulan olumsuz algıyı yıkmak olduğunu söylüyor. Semerci, PLASFED’in nisan ayında seçimli genel kurulunun yapılacağını ve federasyonun yerinin bununla birlikte sağlamlaşacağını belirtiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu