Anasayfa / Haberler / Poliçe alırken, danışmanınız kılavuzunuz olsun

Poliçe alırken, danışmanınız kılavuzunuz olsunPoliçe alırken, danışmanınız kılavuzunuz olsun

Hem oyuncu hem sigortacı olan Polat Bilgin, tüketicilere yaşamlarını güvence altına almak için mutlaka sigortadan faydalanmaları ve danışmanlarından yardım almaları gerektiğini söylüyor.

POLAT Bilgin’i ekranlarda Yol Arkadaşım dizisinin Suat’ı, Kalp Ağrısı’nın Saffet’i olarak izledik. Bilgin’in bir dönem üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştığını, oyunculuk dersleri verdiğini biliyorduk. Ancak sigorta sektörünü yakından tanıdığım bilmiyorduk. Söyleşimiz sırasında öğrendik ki Polat Bilgin Plus İstanbul Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin kurucularındanmış… Oyunculuğun dışında başka bir sektörde de yer almak isterken ve “Ne yapabilirim?” diye düşünürken, sigorta sektörüne adım atan Bilgin, bu süreci şöyle aktarıyor: “Ablam ve eşi Cengiz Bey uzun yıllardan beri sigorta sektörünün içinde yer alıyor. Aynı zamanda kurucu ortağımız olan Cengiz Bey’in yıllardır sektörün içinde olması ve eşi bulunmaz deneyimleri, bizi sektörde var olmak için cesaretlendirdi.”

Herkesin yaşam kalitesini yükseltmesi için mutlaka özel sigortalardan faydalanması gerektiğini vurgulayan Bilgin, acentelik kurması ile de bu düşüncesini bir adım daha ileriye taşıdığını söylüyor. Hayatının her döneminde özel sağlık sigortası, kasko, DASK, yangın poliçeleri olduğunu ifade eden Bilgin, poliçelerini hiçbir zaman aksatmadığının da altını çiziyor. Çevresindeki insanların aynı duyarlılıkta olmadığını gözlemlediğini söyleyen Bilgin, “İnsanlar kulaktan dolma bilgilerle sigortadan biraz da uzak duruyorlar. ‘Nasıl olsa bana bir şey olmaz’ düşüncesi çok hakim. Ama başlarına bir hasar geldiğinde de ‘keşke’ demekten kendilerini alıkoyamıyorlar” diyor.
Geri dönüşler, doğru adım attığımı gösteriyor

Sigortaya uzak duranların çok küçük meblağlarla tasarruf yaptıklarını düşünürken, yüklü miktarda kayıpları olduğunu söyleyen Bilgin, “Ekibim, çevremdeki insanlardan, arkadaşlarımdan, dostlarımdan başlayarak sigortanın gerekliliğini ve ayrıntılarını anlatıyor. Dostlarımız, birçok şeyi eksik ya da yanlış bildiğini, sigortanın aslında bu kadar kapsamlı bir organizasyon olduğunu bilmediklerini söylüyorlar” diyor. Aldıkları geri dönüşlerin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Bilgin, “Bu durumlarda doğru bir adım attığımı, doğru bir sektörde olduğumu bir kez daha anlıyorum” diye konuşuyor. Kimsenin ‘benim başıma gelmez’ dememesi gerektiğini söyleyen Bilgin, tüketicilere yaşamlarını güvence altına almak için mutlaka sigortadan faydalanmalarını ve sigorta danışmanlarından yardım almaları gerektiğini söylüyor.

  20 Yıldır Oruç Tutan Adam

Tüm oyuncu arkadaşlarıma BES’in gerekliliğini anlatıyorum

Hem oyunculuk hem de sigorta acenteliği yapan Bilgin, iki ayrı mesleki sektörün olumsuz anlamda birbirinden etkilendiği bir durum yaşamadığını ifade ediyor. Bilgin, “Yola çıkarken en büyük hedefimiz sigortalının günün istediği herhangi bir saatinde bize ulaşabilmeleriydi” diyor. Sigortalılarının herhangi bir problemlerinde hem Cengiz Bey’e hem de kendisine günün 24 saati ulaşabildiğini söylüyor. “Problemler değil günler, haftalar içinde saatler içinde çözüme kavuşturuluyor” diyor. Bilgin, şirketlerinde kendi müşterilerinin daha çok sanat dünyasından; oyuncular, yapımcılar, senaristler, yönetmenler olduğunu söylüyor. Güzel sanatlar ve sanatla ilgilenenlerin birçoğunun herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmadan hayatlarını devam ettirmek zorunda kaldıklarını belirten Bilgin, gönüllülük esasına dayalı Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) bu konuda yardıma koştuğunu belirtiyor. Bilgin, “BES sayesinde küçük yatırımlarla hayatınızın ileri dönemlerini güvence altına alabiliyorsunuz. Tüm oyuncu arkadaşlarıma sağlık sigortasının ve BES’in olmazsa olmaz bir gereklilik olduğunu anlatıyorum” şeklinde konuşuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir