Anasayfa / Şirket Haberleri / Polinas,Nuroll SpA’nın tüm hisselerini satın aldı

Polinas,Nuroll SpA’nın tüm hisselerini satın aldı
Nuroll SpA Fabrika

Türkiye’nin en büyük BOPP&CPP film üreticisi ve dünyada sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olan Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş., önemli bir şirket alımı yaparak, 2011 yılına hızlı girdi. Polinas, İtalyan M&G Group ile grup şirketlerinden Nuroll SpA’nın tüm hisselerinin satın alınması konusunda anlaştı. Polinas, İtalya’nın bir numaralı gıda ambalaj filmi (BOPET) üreticisi ve Avrupa’da sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Nuroll SpA’nın BOPET film üretimi konusundaki teknik bilgisiyle, Türkiye’de ve çevre ülkelerde bu alanda büyümeyi hedefliyor.

Yıldız Holding Ambalaj, Bilişim ve Gayrimenkul Grupları Grup Başkanı Dr. Cahit Paksoy, bu şirket alımının Türk ambalaj sektörü için çok önemli olduğunu söyledi. Paksoy, Nuroll SpA’nın teknik bilgisinin, BOPET üretimini geliştirmek ve müşteri uygulaması için esnek ambalaj yelpazesini genişletmek isteyen Türkiye’ye destek olacağını vurguladı.

Nuroll SpA’yı bünyesinde bulunduran M&G Group’un polyester ambalaj hammaddede (PET reçine) dünyanın en büyük üreticilerinden biri olduğunu anlatan Paksoy, ‘M&G Group, polyester pazarındaki teknolojisi ve kapasitesiyle önde gelen bir gruptur. Nuroll SpA da BOPET ambalaj uygulamalarında M&G Group’un önemli şirketlerinden biriydi. Bu nedenle M&G Group, en iyi çözümün Yıldız Holding Ambalaj Grubu gibi küresel bir esnek ambalaj liderine entegrasyon olduğunu düşündü. 1988 yılından beri BOPET üretimi yapan Nuroll SpA’nın yıllık kapasitesi 20 bin ton’dedi.Görüşmeler bir yıl sürdü

Nuroll SpA için M&G Group ile yaklaşık bir yıldır görüşme halinde olduklarını ifade eden Paksoy, Nuroll’un çeşitli uluslararası gruplar da dâhil olmak üzere geniş ve güçlü müşteri tabanına sahip olduğunu vurguladı. Paksoy, Nuroll SpA’nın gıda ambalajındaki BOPET film üretimindeki yaklaşık yüzde 15’lik pazar payı ile Avrupa’nın önde gelen tedarikçilerinden biri olduğunu da kaydetti.

Avrupa’daki varlığımız güçlenecek

Polinas’ın bu şirket alımıyla uluslararası pazarda özellikle de Avrupa pazarında pozisyonunu güçlendirerek, müşterilerine polipropilen ambalaj filminin (BOPP) yanısıra BOPET filmi de sunacağını anlatan Paksoy şunları söyledi: ‘Polinas ulusal ve uluslararası ambalaj şirketleri için tam bir çözüm ortağı olacaktır. Şirketin satışları ve hizmet ağı genişleyecek. Bu yatırımla yüksek katma değerli ürün segmentine daha fazla gireceğiz ve bu yeni yatırım fırsatları yaratacaktır.’

Paksoy, Yıldız Holding’in bu şirket alımıyla birlikte Türkiye dâhil 11 ülkede üretim yapar hale geldiğine de dikkat çekti.

Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.S. Hakkında:

1982 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş olan Polinas, esnek ambalaj ve etiket sektörüne hizmet veren, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı BOPP&CPP film üreticilerindendir. Üretiminin yaklaşık yüzde 40’ını 65 ülkeye ihraç eden Polinas, 174.000 m2 bir alan üzerinde kurulu tesislerinde, 100.000 ton/yıl kapasite ile üretim gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada esnek ambalaj sektörüne hizmet veren Polinas, BOPP filmler, CPP ve MOPP filmler, metalize filmler, kaplı filmler, bariyer filmler, açma şeritleri ve holografik filmler üretmektedir. Üretimde; kalite, çevreye duyarlılığı ve işçi sağlığı ile güvenliğini ön planda tutan Polinas, ISO9001 kalite, ISO14000 çevre, OHSAS işçi sağlığı ve iş güvenliği, AIB hijyen sertifikalarına sahip olup bunları en üst düzeyde uygulamaktadır.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir