Anasayfa / Haberler / Polise önce ‘Şark’ şimdi de maaş darbesi

Polise önce ‘Şark’ şimdi de maaş darbesi

30 Temmuz’da şark görevine başlamak için plan yapan polisler, İçişleri Bakanlığı’ndan gelen talimatın şokunu yaşıyor. Üstelik şarka gidecek polise yol parasının verilmeyecek iddiası ayrı bir dert…İddiaya göre, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, il emniyet müdürlüklerine bir yazı gönderildi. Stratejik önemi olduğu için tayini ertelenen emniyet mensuplarının şark bölgelerine gönderilmesi istendi. Yazıda ‘hasta veya izinde bile olsa kesinlikle ilişkisi kesilecektir’ talimatı var. Buna göre rapor alan polisin raporu geçersiz olacak. Yazıya göre bu polislerin bugün ilişkisini kesip yeni görev yerlerine gitmesi gerekiyor. Önceki uygulamalarda 15 Temmuz ile 30 Temmuz tarihleri arasında ilişik kesme işlemi yapılıyordu. 9 Temmuz’da (Bugün) yeni görev yerlerinde iş başı yapmaları istenmesi üzerine polisler zor durumda kaldı.

Hal böyle olunca emniyet mensuplarını, kısa süre içinde kiralık ev bulma, taşınma ve çocuklarının eğitimleri sorununu halletme stresi sardı.

POLİSE BİR DARBE DE YOL PARASI VE MAAŞTA VURULDU

İçişleri Bakanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği bu yazının şokunu üzerinden atamayan polise bir darbe daha geldi. Doğuya gidecek polislere yol parasının verilmeyecek iddiası ise büyük bir sürprize neden oldu.

Öte yandan emniyet mensuplarının 15 Temmuz’da almaları gereken maaşlar da 1 ay ertelemeli yatırılacak. Ev bulma ve taşınma telaşıyla kara kara düşünen polislerin 15 Ağustos’a kadar maaşsız nasıl geçinecekleri merak konusu oldu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir