Anasayfa / Şirket Haberleri / POS Pazarının Lider Firması VeriFone, Hypercom’u Satın Aldı

POS Pazarının Lider Firması VeriFone, Hypercom’u Satın Aldı

POS Pazarının Lider Firması VeriFone, Hypercom’u Satın Aldı

Güvenli ödeme sistemlerinde uçtan uca çözüm sağlayan VeriFone Systems, pos terminali alanında önemli oyunculardan olan Hypercom’u satın aldığını açıkladı.

POS Pazarının Lider Firması

VeriFone CEO’su Douglas G. Bergeron satın alma süreciyle ilgili yaptığı açıklamada: “Hypercom’un satın alınması ile VeriFone, elektronik ödeme sektöründeki lider konumunu güçlendirdi. VeriFone olarak hedefimiz Hypercom markasının da getireceği ürün çeşitliliği sayesinde dağıtım ve hizmet kanallarımızı daha da genişletmek” dedi.VeriFone Güney Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Soner Çaşur ise bu satın almanın kendisine bağlı olan ve Türkiye’den yönetilen Güney ve Doğu Avrupa pazarlarındaki konumunu özellikle güçlendirdiğini söyledi.

Hypercom satın almasının özellikle Avrupa pazarlarında sinerjiyi artırması ve VeriFone müşterilerine değer katması bekleniyor. NY Borsası’na kote olan VeriFone Inc, ABD’de borsaya verdiği raporda satın almadan dolayı 2012 mali yılında non-GAAP gelirlerinde 350 milyon dolarlık bir artış olacağını öngördüğünü belirtti.

Verifone Türkiye Hakkında:

2006 yılında Lipman’ı satın alarak Türkiye pazarına direkt giriş yapan VeriFone, 2008 yılında Türkiye ofisini bölgesel üs olarak Güney Doğu Avrupa adıyla yeniden konumlandırdı. Güney Doğu Avrupa bölgesi olarak Türkiye ofisi 16 Balkan ülkesi ile İsrail’in de dahil olduğu 18 ülkenin merkezi olarak faaliyet gösteriyor. VeriFone Türkiye, konusunda deneyimli yazılım ve Ar-Ge ekibiyle müşteri ihtiyaçlarına özel geliştirdiği lokal ürünlerini dünya pazarına sunuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir