Anasayfa / Şirket Haberleri / Prince Group’un Tur Operatörlüğü ve Otel Yatırımları Hızla Devam Ediyor

Prince Group’un Tur Operatörlüğü ve Otel Yatırımları Hızla Devam Ediyor

prince otelTurizm sektöründeki birbirinden başarılı yatırımlarıyla sadece Türkiye’de değil, dünyada adından söz ettiren Prince Group, büyüme hedefiyle çalışmalarına yön veriyor. Yatırımlarımızı Türkiye’ye vefa borcumuz olarak görüyoruz” diyen Prince Group Yönetim Kurulu Başkam İsmail Lepiev’e göre Türk turizminin yıldızı gelecek dönemde daha da parlak olacak.

GÜVENİ ve kaliteyi odağına alan hizmet politikasıyla kısa sürede turizm sektörünün tercih edilen markası olmayı başaran Prince Group kurulduğu ilk yıl Rusya pazarı ile çalışmaya başladı. 2004 yılı itibarıyla Moskova’da tur operatörü şirketi Lagina Travel‘ı kurarak faaliyetlerini daha da güçlendiren Prince Group, Antalya bölgesinde sahip olduğu 350 otellik portföyüne kendi araç filosuyla hizmet veriyor.

Kolovia Airlines ile havacılıkta

2008 yılında Türkiye’nin seçkin havayollarından biri ile yaptığı işbirliği sonucunda Moskova’da “Kolovia Airlines” adlı havayolu şirketini kurarak havacılık sektöründe de hizmet vermeye başlayan grubun filosunda iki Adet Airbus A320 ve dört adet Airbus A321 bulunuyor. Şirketin Moskova çıkışlı uçuşları devam ediyor. Rusya’da Saint Petersburg, Krasnodar, Şamara şehirlerinde açtığı şubeleriyle daha çok yolcuya hizmet vermeye başlayan Kolovia Airlines 2011 yılı itibariyle uçuşlarını günde iki sefere çıkardı.

Dört markasıyla Moskova’da

Prince Group Antalya’daki yapılanmasının yanı sıra, Moskova merkezde Lagina, On Travel, Evelina, Privilegia Otdiha isimli dört markasıyla tur operatörlüğü hizmeti de veriyor. Bünyesindeki BRP ile de Moskova çıkışlı vize hizmetleri, kongre, seminer organizasyonları gibi alanlarda tamamlayıcı hizmetler sunuyor. Baltık Cumhuriyetlerinden Estonya’nın başkenti Talinn’de kurulmuş olan “Go Adventure” adlı tur operatörünü de satın alan grup 2010 yılı içinde bu şirketin Letonya’nın başkenti Riga’da bir şube açmasını sağladı. Antalya destinasyonuna 2010’da başlayan ve Riga uçuşları 2012 yılında artarak hem Riga’dan hem de Talinn’den devam etti.

prince tasima

Otelcilikte de büyüyor

Prince Group’un Moskova’da kurulu tur operatörleri Türkiye/Antalya’nın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Sri Lanka, Yunanistan, Finlandiya ve Mısır’a da yolcu gönderiyor. Her sene artan yolcu sayısı, uçak alınılan ve artan konaklama talebi, 2012 yılında grubu daha iyi ve kaliteli hizmet vermek ve bu zincirin tamamını kontrol etmek için yeni yatırımlar yapmaya yönlendirdi.prince oda2013 yılında İzmir Seferihisar’da 5 yıldızlı termal otelini hizmete açmayı hedefleyen grup ayrıca Antalya’da Corinthia Club Hotel Tekirova’yı 2011 sonunda, Majesty Palm Beach otelini ise 2012 yılında oteller zincirine ekledi. Alanya’da bulunan 5 yıldızlı Porto Azzurro Hotels Delta otelini ve Alanya-Mahmutlar beldesinde bulunan 200 odalık 4 yıldızlı Club Bella Mare otelini de beş yıllığına kiraladı.

Tur operatörlüğü, otelcilik ve taşımacılık alanındaki çalışmalarını mihenk taşı olarak gören Prince Group’un faaliyet alanları arasında reklam, pazarlama, tarım ve hayvancılık, inşaat, güvenlik ve taşımacılık gibi sektörler de bulunuyor. 14 Şubat 2011 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2004 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemleri sertifikalarını almaya hak kazanan Prince Group böylelikle kalite sistemini de garanti altına aldı.

“Turizmin yıldızı parlayacak”

Prince Group’un bugünlere gelmesinde turizmin büyük katkısı olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Lepiev Türk turizminin yıldızının gelecek yıllarda daha da parlayacağını düşünüyor. “Türkiye’ye hayatımızın sonuna kadar ödeyemeyeceğimiz vefa borcumuz var. Onun için getirdiğimiz turistler, dövizler, yatırımlar, işçi istihdamı, vergiler, Türkiye’ye olan vefa borcumuzun geri ödemesinin ilk adımlarıdır” diyen Lepiev için Türkiye’de ve özellikle Antalya’da yaşamak büyük bir ayrıcalık.

Moskova ve New York’a otel

Türkiye’de ve dünyadaki otel yatırımlarının sayısını arttırmak isteyen İsmail Lepiev otelcilikteki mevcut durumları ve büyüme stratejeleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

prince otobus

“Prince Group olarak turizm alanında elde ettiğimiz başarıları yine turizme yatırım yaparak sürdürmeyi hedefliyoruz. Bunlara örnek olarak otel yatırımlarımızı arttırdığımızı söyleyebiliriz. 2012 senesine kadar bünyemizde sadece 5 yıldızlı bir otel bulunmasına rağmen bugün tamamı 5 yıldızlı dört otelimiz bulunuyor. Bu, Türk turizme ne denli inandığımızın en büyük göstergesidir. Türkiye başta olmak üzere, hem sahil otelciliği, hem de şehir otelciliğinde zinciri büyütmeye devam edeceğiz. Bünyemizde bulunan otel yatırımlarımızı Euphoria Ae-gean Resort & Spa, Euphoria Hotel Teki-rova, Euphoria Palm Beach Resort ve Porto Azzurro Delta olarak sıralayabiliriz. Türkiye dışında, Avrupa ve doğuda oteller açmayı hedefliyoruz. Sahil otelciliğinden sonra ilk adımımızı İstanbul’a atmayı düşünüyoruz. Paris, Roma, New York, Moskova gibi şehirlerde otel açmak hedeflerimizin arasında.”

Türkiye’nin yanı sıra Estonya, Letonya, Rusya, Almanya, İngiltere ve Mısır gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdüren Prince Gro-up’un kısa vadedeki hedefi yatırımlarını daha güçlü hale getirmek ve sürekliliğini sağlamak. Grubun uzun vadedeki hedefleri arasında ise otel sayısını arttırmak ve hizmet sektörü için yeni fikirler üretmek bulunuyor. Yatırımlarını turizmle sınırlı tutmayacak grup büyümesini farklı alanlarda da sürdürecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir