Anasayfa / Şirket Haberleri / Procat 2010’da Yüzde 60 Büyüdü

Procat 2010’da Yüzde 60 Büyüdü
Çağrı merkezi sektörüne danışmanlık ve teknolojik altyapı gibi birçok alanda hizmet sunan Procat, 2010 yılını önemli atılımlar ve yüzde 60 büyümeyle kapattı. Call Center Hotel’in hizmete geçmesiyle birlikte 2010’da tüm sektörden büyük ilgi gören Procat, 2011 yılında da yeni başarı hikayeleri oluşturmayı ve sektörle birlikte büyümeyi hedefliyor.

40 bin çalışanı bünyesinde barındıran sektördeki gelişmeleri yakından izleyen Procat, yeni yatırımcıların da sağlam ve kontrollü adımlarla pazara girmesine yardımcı oluyor. Katma değerli hizmetlere olan taleplerin artmasını 2010’un önemli gelişmelerinden biri olarak gören Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, ‘Verimlilik kazandıran çözümler çağrı merkezlerinin karlılıklarının artmasına yardımcı oluyor. Büyük hacme sahip kurumlar ses ile kimlik doğrulama, konuşma tanıma gibi yeni özellikleri kullanarak karlılıklarını artırıyorlar. Bu teknolojileri, iş süreçlerine dahil eden vizyon sahibi üst yönetimler her türlü övgüyü hak ediyor’ dedi. Ersubaşı sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Türkiye’de 15 yıllık geçmişi bulunan Çağrı Merkezi Sektörü, bugün 1.2 milyar liralık bir pazar değerine sahip. Ülkemizde 2 bin kişiye bir çağrı merkezi çalışanı düşüyor. ABD ve Avrupa’da ise bu rakam 150 kişiye 1 çağrı merkezi çalışanına kadar düşebiliyor. Sektörün büyüme hacmine sahip yapısı yabancı yatırımcıların da ilgisini arttırıyor.’

Pazarda Kendimizi ‘Servis Şirketi’ Olarak KonumlandırıyoruzBüyük bir hızla gelişen çağrı merkezlerinin Anadolu’daki yatırımları perçinlemesine ve istihdam sorununa kayda değer bir çözüm sunulmasına dikkat çeken Ersubaşı, 2011’de Call Center Hotel kapsamında İstanbul dışında yeni bir lokasyonda hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl, self service kanal projeleri, varlık yönetimi şirketleri ile tahsilat yönetimi şirket birleşmelerinde strateji belirleme ve ortak proje geliştirme, pazara yeni oyuncu kazandırma, outsource danışmanlık gibi alanlarda birçok başarılı projeye imza atan Procat, pazarda kendini ‘servis şirketi’ olarak konumlandırıyor. Tarkan Ersubaşı, danışmanlık yaptıkları firmalarda ürün satışı yerine iş süreçlerinde katma değer ve verimlik sağlayan projelere odaklanarak fark yarattıklarının altını çiziyor.

Değişen Trendlerin Odağında Müşteri Var

Küresel krizin ardından iş gücünde büyük oranda küçülmeye giden global çağrı merkezi sektörü, 2010’da elde ettiği büyümeyi 2011’de de koruyup, artırmayı planlıyor. Yeni nesil çağrı merkezlerinde iş gücünün ön plana çıkması beklenirken, 2011 ile birlikte çağrı merkezlerinin yeni teknolojilere ağırlık vereceğini ve daha fazla süreç otomasyonuna yöneleceklerini belirten Ersubaşı, müşteri ilişkileri yönetimi kapsamında sosyal medya uygulamalarının artarak rağbet gördüğünü söylüyor.

Procat Hakkında:

Çağrı / Kontak Merkezi Danışmanlığı ve Proje Outsourcing konularında yurt içinde ve yurt dışında katma değerli, kuruma özel hizmetler sunan Procat, Çağrı Merkezleri için, tasarım, planlama, yönetim, gelişim, alt yapı, ileri teknoloji, sistem entegrasyonu, telekomünikasyon ürün ve hizmetleri kapsamında danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Procat, var olan operasyonların verimliliğinin geliştirilmesi için danışmanlık yaptığı gibi, aynı zamanda, anahtar teslim Çağrı Merkezi kurulum, işletim ve denetim hizmetleri de sunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir