Şirket Haberleri

Pronet çözüm ortaklığı programı

Çözüm ortakları Pronet’i anlatıyor

Pronet, elektronik güvenlik sektöründe satış, teknik ve müşteri hizmeti konularında yoğun eğitimlerle üç yılda 75 çözüm ortağına ulaştı. 2009 yılının ikinci yarısında beş çözüm ortağı ile başlayan Pronet’in 2012 sonu hedefi ise 100 çözüm ortağıyla çalışıyor olmak.

Bayilik, franchising ya da çözüm ortaklığı sistemiyle büyümek firmalara önemli getiriler sağlıyor. Hizmet alanını ve müşteri tabanını genişletmek, rekabette öne geçmek bu avantajlardan yalnızca birkaçı. Ancak firmalar bu şekilde büyüyebilmek için çeşitli güçlükleri de aşmak durumundalar. Bunlar arasında ise giderek genişleyen yapının kontrolü, müşteriye sunulan hizmet kalitesinin standartlaştırılması ve sürekli yüksek seviyede tutulması sayılabilir.Türkiye’de güvenlik sektöründe 1995 yılından bu yana faaliyet gösteren Pronet, bugün 140 binden fazla aktif güvenlik sistemiyle hizmet verirken, bir yandan da Türkiye’nin farklı illerinde çözüm ortaklığı programıyla büyümesini sürdürüyor.

2009 yılının ikinci yarısında beş çözüm ortağı ile başlayan Pronet’in çözüm ortaklığı programı, atılan başarılı adımlarla birlikte yalnızca 3 yıl içinde 20 ilde 75 çözüm ortağı sayısına ulaşmış. Firmanın 2012 sonu hedefi ise 100 çözüm ortağıyla çalışıyor olmak.

Yüksek prim sistemi

Pronet’in çözüm ortaklığı programında, müşteriye sunulan hizmetin her zaman en yüksek kalitede olmasını sağlayan bir anlayışla yapılandırıldığı dikkat çekiyor. Pronet çözüm ortaklığı programı satış, teknik ve müşteri hizmeti konularında yoğun eğitimler içeriyor. Yaklaşık iki yıldır Pronet Çözüm Ortağı olan Areta firmasından İbrahim Taşdemir, Pronet’in hizmet kalitesine verdiği önemin bir girişimci olarak kendisini etkilediğini ve çözüm ortaklığı programına dahil olmasında büyük etki sahibi olduğunu belirtiyor.
Pronet çözüm ortaklığı programını, dünyanın en büyük güvenlik şirketlerinin bayilik programlarını kuran yöneticilerin danışmanlığı eşliğinde, Türkiye ekonomik ve çalışma koşullarına uygun hale getirilerek oluşturmuş. Bu programa kabul edilen çözüm ortakları da satış ekibi kurabilecek ve yönetebilecek girişimciler arasından seçiliyor. Çözüm ortaklarına sunulan satış ve teknik destek eğitimlerinin yanı sıra satış başına oluşturulmuş bulunan kuvvetli prim sistemi de bulunuyor Pronet’in. Zira Taşdemir, Areta’nın başlangıçtaki altı kişilik ekibinin iki yıl içerisinde 40 kişiye ulaştığını söylüyor.

Başarı öyküleri yazılıyor

Uç yıldır Pronet çözüm ortağı olan ve bu süre içerisinde ekibini 2 kişiden 36 kişiye çıkaran A Plus firmasından Sema Dinçel’in de görüşleri aynı paralelde. Dinçel, çözüm ortağı olma yönünde karar verirken marka değeri, ürün hizmet kalitesi ve en önemlisi Pronet’in müşteri memnuniyetine yönelik yaklaşımının etkili olduğunu belirtirken bir diğer noktaya daha dikkat çekiyor:

“ilk adımdan zirveye yükselene kadar gerek düzenlenen eğitimlerden gerekse bölge yöneticilerinin belirlediği vizyondan büyük güç alıyorsunuz. Bu vizyon doğru zamanda doğru adımları atmamızda yardımcı oluyor.”

Ütopya Teknoloji’den Mustafa Kemal Türkhaz, Pronet’in çözüm ortaklığı programında yer almayı girişimcilik açısından değerlendirerek şunları söylüyor: “Bir girişimci olarak Pronet’ten elde ettiğim kazanımları tek bir kelime ile özetlemek gerekirse, fırsat en uygun ifade olacaktır. Kişisel ve kurumsal vizyonumuzu gerçekleştirmek için fırsat, büyümek için fırsat, büyük bir aile olmak için fırsat, marka değeri için fırsat ve tüm hayaller için fırsat.” 2011 yılında dört kişiyle yola çıkan Ütopya Teknoloji şu anda 82 çalışanla hizmet veriyor ama yılsonu itibariyle 125, 2013 sonu itibariyle ise 300 kişiyi aşkın bir istihdam yaratmayı hedefliyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu