Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Radyasyon Ölçen Telefon

Radyasyon Ölçen TelefonFukushima nükleer santrali felaketi Japon firmalara yeni ve inovatif ürünler çıkarma imkanı veriyor.

Japonya’da iPhone ve iPad’in operatör şirketi Softbank Corp. radyasyon ölçüm yapabilen telefonu piyasaya süreceğini durdurdu.
Wired’ın haberine göre Pantone 5 107SH adı verilen telefon dünyanın ilk kez radyasyon ölçen cihazı olacak. Siyah, beyaz, mor, sarı, mavi, portakal ve pembe renk seçenekleriyle çıkacak telefon Android 4.0 işletim sistemine sahip ve 3.7 inçlik LCD ekranlık donanımıyla da dikkat çekiyor.

Arkasında 4 megapiksellik kamera bulunan telefon 1.4 GHz işlemci ile geliyor.

Telefonun göze çarpan asıl özelliği ise herhangi bir aparat takmadan radyasyon ölçümü yapabilmesi. Telefondaki ilgili tuşa basıldığında çevreyi tarayan cihaz, mikrosivert ölçüm biriminde radyasyon seviyesini ölçüyor.

Telefon Temmuz ayının sonunda piyasayaa çıkacak. Fiyatı hakkında herhangi bir rakam telaffuz edilmese de iPhone’a takılan ek radyasyon ölçerden ucuz olması durumunda özellikle Japon piyasasını sarsması bekleniyor. Sabah

  Tom Tom'dan Aksiyon Kamerası Pazarına Hızlı GirişYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir