Anasayfa / Teknoloji / Rakamlarla Android’in gelişimi! (Video)

Rakamlarla Android’in gelişimi! (Video)Sadece 2.5 yıl önce ortaya çıktı, bugün dünyayı sallıyor! İşte kimsenin beklemediği başarı!

Google’ın mobil platformu Android giderek büyüyor ve bugün günde 350.000 yeni cihaz etkinleştiriliyor. Bu ise şu an senede 127.75 milyon Android’in etkileştirildiği anlamına geliyor.

Apple geçtiğimiz Eylül ayında 120 milyon iOS cihazı dağıttığını açıklamıştı. Google’ın şu anki hızı ise bu rakamı 12 ay içinde geçmeye yetecek gibi görünüyor. İsterseniz ilk olarak Ekim 2008’de ortaya çıkan Android’in 2.5 senedeki yükselişine, Google ve donanım ortaklarının gelişim yolculuğuna beraber göz atalım

Ekim 2008: Android’li ilk cep telefonu G1, ABD ve İngiltere’de ortaya çıktı.

Ekim 2009: 2.0 sürümünün yayınlanması ve Motorola Droid’in çıkışıyla Android hız kazanmaya başlıyor.
Mayıs 2010: Google I/O geliştirici etkinliğinde şirket günde 100.000 Android cihazının etkinleştirildiği bilgisini katılımcılarla paylaştı.

Haziran 2010: HTC, akıllı telefon portföyünü Microsoft Windows Mobile’dan Google Android’e kaydırdıktan sonra sonra cep telefonu gelirlerinde yıllık yüzde 63 artış meydana geldiğini açıkladı.

Şubat 2011: Android’in tablet sürümü Honeycomb yayınlandı. Ancak bunun rakamlara yansıması, işletim sistemini destekleyen cihazların birkaç ay içinde yaygınlaşmasının ardından olacak.

Nisan 2011: Google, günde 350.000 Android’in etkinleştirildiğini açıkladı.

Parçalanma, zararlı uygulamalar, diğer platformlarda uygulamalardan sağlanan gelir gibi faktörler bazıları için daha önemli olsa da Google’ın tüm satışları geçmeyi başardığı bu noktaya sıfırdan geldiğini görüyoruz.

Video:

  Mobil ticaretin önlenemez yükselişiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir