Anasayfa / Kültür Sanat / Ramazan İstanbul Etkinlikleri Feshane

Ramazan İstanbul Etkinlikleri Feshane

Ramazan İstanbul Etkinlikleri Feshane

Şol Cennetin Irmakları”, “Uyan Ey Gözlerim”, “Dağlar ile Taşlar ileDemedim mi?” ve “Sordum Sarı Çiçeğe”nin de aralarında bulunduğu Tasavvuf Müziği’nin sevilen eserleri, tenor Berk Özbek’in senfonik yorumuyla, Ramazan İstanbul’da!

Türk klasik müziği sazları ve batı müziği enstrümanları eşliğinde Opera ve Tasavvuf müziği sanatçılarının aynı sahneyi paylaşacağı Senfonik İlahiler konseri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan İstanbul etkinlikleri kapsamında 20 Ağustos Cumartesi akşamı saat 22.20’de Feshane’de gerçekleşecek. Ünlü tenor Berk Özbek’in solist olarak yer alacağı gecede orkestrayı Eser Taşkıran yönetecek.Ramazan İstanbul etkinlikleri ücretsiz olup tüm İstanbullular davetlidir.
İBB Kültür A.Ş. Hakkında:

Kültür A.Ş. 2 Ekim 1989 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kültür, sanat ve turizm hizmetleri sunmak üzere kurulmuş ticari amaçlı bir anonim şirkettir. Kültür A.Ş. kuruluş amacı doğrultusunda, kültür-sanat alanında Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen yenilik ve gelişmeleri yakından izleyerek üstün nitelikli hizmetler sunmaktadır. Birçok şehrin şiiri vardır, ama İstanbul’un kendisi bir şiirdir. Bir medeniyetin başkenti olan İstanbul’a hizmet vermenin sorumluluğunu taşıyan Kültür A.Ş., gerçekleştirdiği”Taşkent-Lima Şiir Hattı? gibi uluslararası etkinliklerle bu güzide şehirde Doğu ve Batı’yı buluşturmuş, farklı kültürlerin birbirleri ile tanışmasını sağlamıştır. Bir tarih ve kültür başkenti olan İstanbul’un mümkün olan en kısa sürede Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesi için başlatılan çalışmalar hızlanarak sürdürülmektedir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir