Anasayfa / Kültür Sanat / Ramazanda Mekke Otel Fiyatları

Ramazanda Mekke Otel Fiyatları

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Mekke’de oda fiyatları rekor artış gösterdi. Artış oranlarının kimi otellerde yüzde 300’ü bulduğu Mekke, uluslararası otel zincirlerinin de iştahını kabarttı. Mekke’ye milyarca dolarlık dev yatırımlar geliyor.

Ramazan ayı öncesinde Mekke’deki otel odası fiyatlarının yüzde 200, kimi otellerde yüzde 300 oranında arttığı belirtildi. Mekke’nin her geçen yıl artan ziyaretçi sayıları ve otellerin artan karlılık oranları, uluslararası zincirlerin gözünü bu ülkeye çevirmiş durumda.ARTIŞ ORANLARI DUDAK UÇUKLATIYOR
Mekke’de bulunan Raffles Mekke Palace’de çifrt kişilik oda fiyatının 14 Temmuz’dan itibaren 293 Dolara satılacağı belirtilirken, bir ay sonra bu fiyatın yüzde 200’ün üzerinde artarak 900 Dolara yükseleceği değerlendirmesi yapılıyor.

Ramazan öncesi Mekke'de otel fiyatları

Mekke’de bulunan uluslararası zincirlerden Mövenpick otelde de durum farklı değil. Temmuz ayında 160 Dolar olan çift kişilik oda fiyatı, Ağustos ayında yüzde 243 oranında yükselerek 552 dolara ulaşacak.

Ramazan öncesi Mekke'de otel fiyatları

Fiyatları astronomik oranlarda yükselen bir diğer otel ise yine Mekke’de bulunan Mekke Clock Royal Tower. 14 Temmuz’a kadar 250 Dolardan satılan çift kişilik odanın fiyatı bir ay sonra yüzde 134 oranında artarak 586 Dolara yükselecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir