Anasayfa / Turizm ve Tatil / Ramazan’da Tatil

Ramazan’da TatilŞah inn Paradise Genel Müdürü Yusuf Yücel, yaptıkları çalışmalar sayesinde toplumdaki Ramazan’da tatil algısını kırdıklarını söyledi.

2009 yılında yapılan bir araştırma sonucunda insanların Ramazan ayında ücretsiz konaklama verilse dahi tatil yapmak istemediklerinin ortaya çıktığını belirten Yücel, şu açıklamayı yaptı: “Bu sonuca göre kendimize bir strateji belirledik. Öncelikle Ramazan’da tatil yapılmaz algısını değiştirmemiz gerekiyordu. Bu aylarda 100 Euro olan satış fiyatlarımızı 23 Euro gibi maliyeti bile sayılmayacak rakamlara çektik ve doluluk problemimizi 2009’da çözdük. Gündüz devam eden tüm aktivite ve hizmetlerimize ilave olarak gece organizasyonları yaptık ve 24 saat hizmetimizi sürdürdük.
Havuzlarımızı gece de açık tuttuk, mehtap turları düzenledik. Ramazan çadırları, sema ve folklor gösterileriyle beraber Ramazan gelenekselliğini ön plana çıkarırken, oruçlu misafirlerimiz için hoca tutarak sahur programları organize ettik. Fiyatlarımızı 23 Euro‘dan 43 Euro’lara kadar çıkartmamıza rağmen Ramazan döneminde şimdiden yüzde 70 doluluk oranını yakaladık. Hatta otelimizde bir geceliği 1500 Euro olan 4 adet kral dairelerini bile doldurduk. Şah inn Paradise olarak Ramazan’da tatil yapılmaz anlayışını değiştirdik. Ramazan’da nasıl tatil yapılırı gösterdik. Bu yıl Ramazan ayında yüzde 100 doluluk bekliyoruz.”

  Türkiye'nin termal yatırım bölgeleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir