Anasayfa / Kariyer ve İş / Recep Konuk Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı

Recep Konuk Konya Şeker Yönetim Kurulu BaşkanıÖrgütlenmeden doğan başarının sembol ismi

recep konukBugün Türkiye’nin çok ortaklı şirketleşme modellerinin örnek şirketlerinden biri olarak gösterilen Konya Şeker’in temelleri, 1952’de Konyalı çiftçiler tarafından atıldı. 40 yıl boyunca devletin yönettiği Konya Şeker, sürekli zarar eden ve o yıllann moda tabiriyle Türkiye’nin kara deliklerinden biriydi.

Recep Konuk, işte böyle bir ortamda, 1999’da Konya Şeker’in başına geçti.
Bünyesinde 31 kooperatif bulunan pancar üreticileri birliği Pankobirlik’in başkanı iken Konya Şeker’in koltuğuna oturan Konuk, 40 milyon dolar borcu olan şirketi, sürekli yatırım yaparak çağdaş bir yapıya büründürdü. Bugün Konya Şeker Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde 49’uncu büyük şirketi olarak, Türk tarım sektörüne yön veren ku-nıluşlardan biri. Şirketin cirosu ise son 10 yılda tam 25 kat arttı. İşte bu başarı, Recep Konuk’u da, tarım sektörünün en önemli figürlerinden biri haline geldi. Bu yıl Konya Şeker için oldukça önemli bir viraj olacak. 80 bin metrekare kapalı alanda dünyanın en büyük et ve süt entegre tesisi yatınım tamamlanmak üzere olan şirket, hedefini Türkiye’nin ilk 20 şirketi olarak belirledi.

Konıık, iş hayatındaki başarılan yanında Konya’ya sosyal sorumluluk projeleri anlamında da önemli katkılar sağlayan bir isim. 2003 yılında “Konya nüfusu kadar ağaç dikeceğiz” şeklinde açıklama yapan Konuk, aradan geçen zamanda nüfusun dört katı ağaç dikerek Konya’ya 8.5 milyon ağaç kazandırmayı başardı. Ekonomist

  İyi Bir CV İçin 10 Altın KuralYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşinizde ilk gününüz

Diyelim ki, yeni bir işteki ilk gününüz. Ato/ davranmalı, neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir