Anasayfa / Şirket Haberleri / Regustan, Şirketlere Esnek Ofis Çözümleri

Regustan, Şirketlere Esnek Ofis ÇözümleriregusEsnek çalışma alanları sağlayıcısı Regus, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 1999’dan bu yana şirketlere esnek ofis çözümleri sunuyor. İstanbul’da kurduğu ofis alanlarında yüzde 90 doluluk oranına ulaşan Regus, şirketlerin genişlemeleri için uygun maliyetli çözümler sunarken, Göztepe Nida Kule ve Mecidiyeköy Trump Tovverstlaki iki yeni lokasyonuyla da Türkiye’deki merkez sayısını dokuza çıkardı.

Regus’un hikâyesi, girişimci Mark Dixon’ın 1989 yılında Brüksel’de iken, birçok iş insanının profesyonel bir çalışma ortamının olmamasından dolayı otel ya da kafelerden çalışmaya çalıştığını fark etmesiyle başladı. Dixon’ın fikri, şirketleri çalışma alanı ihtiyaçlarını uzman bir sağlayıcıdan temin etmeye ikna ederek onların çalışma şekillerini dönüştürmek üzerineydi.

1989 yılında bu fikir yalnızca ofis hizmeti sunmakla ilgiliyken, bugün bambaşka bir hizmete dönüştü.

Dünyanın lider esnek çalışma alanları sağlayıcısı Regus, 1999 yılında girdiği Türkiye pazarında ise bugün toplamda dokuzuncu merkezine ulaştı. İstanbul Anadolu yakasında Göztepe Nida Kule ve Avrupa yakasının en prestijli ofislerinden biri olan Trump Towers’ta yeni merkezlerini açan Regus, böylece biri Ankara’da olmak üzere Türkiye’de dokuz merkeze ulaştı. Regus’un temel ürün ve hizmetleri arasında tam donanımlı ofisler, sanal ofis, toplantı odaları, kampüs, businessvvorld, video iletişim, business lounge ve felaket kurtarma gibi hizmetler yer alıyor.

Dokuzuncu merkezi açtılar

Dünya üzerinde toplam 99 lokasyona yayılan Regus ofislerinden günde 1 milyon 300 binin üzerinde müşteri faydalanıyor. 600 şehirde bin 500’ün üzerinde iş merkezine sahip küresel bir şirket olan Regus, dünya çapında toplam 7 bin 100 kişiyi istihdam ederken 3 milyar 470 milyon TL global ciroya sahip.

Regus’un müşteri tabanının yaklaşık yüzde 40’ını kurumsal veya büyük ölçekli şirketler, yüzde 40’ını orta ölçekli şirketler, yüzde 20’si-ni ise küçük veya mikro ölçekli şirketler ve yeni açılan şirketler oluşturuyor. 1999 yılında Türkiye pazarına Maslak Beybi Giz Plaza’daki yeri ile giriş yapan Regus, bugün itibarı ile 400’ü fiziki ve 500’ü sanal müşteri olmak üzere toplamda 900 firmalık bir müşteri ağına sahip. İstanbul’daki yedi ve sekizinci merkezlerini İstanbul’un en yoğun iş bölgelerinden olan Mecidiyeköy Trump Tovvers ve Göztepe Nida Kule’de açan Regus, böylece Türkiye genelinde de dokuz merkeze ulaşmış oldu.

Büyüme yüzde 50

Regus Ülke Müdürü Erim Denel, özellikle son 10 ayda Türkiye’de yüzde 50’lik bir büyüme ivmesi yakaladıklarını dile getiriyor. “Esnek çalışma koşullan dolayısıyla çalışanlar ve işverenler artık kira giderlerini düşürmek için yeni arayışlara başladı. Bu nedenle de ofis çözümlerinde de çalışanlar, esnekliğe önem veriyor. Son dönemde bu yöndeki talebin yüzde 45 arttığını görüyoruz” diyen Denel, Regus olarak müşterilerine günlük kiralamaların yanı sıra 9,12 ve en fazla 36 aylık kiralamaların yapıldığını belirtiyor.
“Fiyatlar kişi başına aylık 179 dolardan başlıyor, kullandığı ürün ve hizmetlere göre 600-700 dolara çıkabiliyor. Gelen talep doğrultusunda A’dan Z’ye bir ofisin ihtiyacı olan tüm alt ve üst yapıyı sağlıyoruz” diyen Denel, müşterilerinin ofislerimizden birini kiraladıktan sonra yapması gereken tek şeyin, bilgisayarını yanında getirerek işlerine başlaması olduğunu söylüyor.

  Akvaryum balıkları için doğal yem

Lokasyonun önemi

“Genişlemek isteyen şirketler için İstanbul’da açılan iki yeni Regus lokasyonu önemli bir destek ve büyüme aracı görevi görüyor. Esnek çalışma alanlarımız, şirketlerin kendilerini sabit kira veya esnek olmayan emlak giderlerine hapsetmeden çalışan sayılarını artırmalarına ve operasyonlarını büyütmelerine olanak sağlıyor” diyen Denel, özellikle yeni lo-kasyonlarının ticaretin tam kalbinde yer aldığına dikkat çekiyor.

Müşteri portföylerinin yüzde 70’ini yabancı müşterilerin oluşturduğunu anlatan Denel, son dönemde ise sanal firmaların ve start-up şirketlerin müşteri portföylerindeki payının önemli ölçüde arttığını belirtiyor. “Avrupa ve Anadolu yakamızdaki merkezlerimizde mobil çalışanlar için çeşitli ofisler ve iş salonları, toplantı ve konferans odaları ve video konferans imkanları su nuyoruz. Tüm ofislerimizde yüksek hızlı internet, çok dilli yönetim ve resepsiyon ekibi bulunuyor” diyen Denel, bunun da müşterilerinin ilgisini çeken diğer uygulamaları olduğunu söylüyor.

Doluluk oranı yüzde 90

İstanbul’da açtıkların iki yeni merkezle yaygınlığını daha da artıran Regnus, şu an için İstanbul lokasyonunda yüzde 90’lık bir doluluk oranına ulaşmış durumda. Erim Denel, bunda İstanbul’un finans merkezi olma yönündeki atılımlarının son derece önemli olduğunu dile getiriyor. “İstanbul, sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafya ticaretinin de kalbi konumunda. Böylesi bir ortamda finans ve teknoloji şirketleri de önemli müşterilerimiz arasında yer alıyor. Dow Jones, myfikirler.com Standarts & Poor’s ve RIM gibi şirketler bunlardan bazıları” diyen Denel, İstanbul’da yüzde 90 oranında bir doluluk oranına ulaştıklarına dikkat çekiyor. Trump Towers’da yeni merkezlerini açan şirketin bu bölgedeki hizmetlerine henüz nisan ayında başlamasına rağmen yedi firmaya ulaşması da bu bölgedeki potansiyeli gösteriyor. 88 kişiye hizmet verebilen Trump Towers merkezindeki şu anki doluluk oranı ise yüzde 251 geçmiş durumda.

Yeni lokasyonlar gelebilir

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de firmaların talepleri ofislerinin ulaşım noktalarına en yakın noktalarda olması üzerine kuruluyor. Avrupa’da özellikle Fransa ve Hollanda’da Regus’un tren istasyonlarında esnek çalışma ofislerini belirten Denel, Berlin’de ise Shell benzin istasyonlarında 70 esnek çalışma lokasyonu olduğunu belirtiyor.

“Türkiye’de özellikle gelecek dönemde havalimanlarının ya da metroların bulunduğu yerlerde esnek çalışma ofisleri açılımlarımız olabilir.

Şirketlerin herhangi bir sosyal alanda iş yapmaktansa ulaşım açısından da kilit bir noktada olmaları hem kendileri hem de şirketlerinin prestiji açısından daha etkili olacaktır nihayetinde” diyen Denel, sadece çok uluslu şirketlerin ya da KOBl’lerin değil, girişimcilerin ve mobil çalışanların da bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılayacaklarını sözlerine ekliyor.

Yeni merkez Trump Towers’ta

Trump Towers’ta açılan yeni Regus merkezi, İstanbul’un hareketli Mecidiyeköy bölgesinde, Avrupa’nın ilk Trump Towers binasının 18’inci katında yer alıyor. “Binanın göz alıcı tasannu, çarpıcı İstanbul ve Boğaz manzarası ile dikkat çekerken, şirketler için de sofistike ve prestijli bir lokasyon sunuyor” diyen Ülke Müdürü Erim Denel, Regus Nida Kule merkezinin de feribot iskelesi ve deniz limanlarının yanı sıra metro ve otobüs duraklarına olan yakınlığıyla da çalışan ve müşteriler için çok uygun bir lokasyon görevi gördüğünü dile getiriyor.

Mustafa Gündoğdu
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir