Anasayfa / Şirket Haberleri / Rekabet Ortamında Inovasyon ve Liderlik

Rekabet Ortamında Inovasyon ve Liderlik

Lidelik Zirvesi

Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatoş Karahasan’ın moderatörlüğünü yaptığı ve Emre Çamlıbel’in yanı sıra, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, TEKNOSA Genel Müdürü ve AMPD Başkanı Mehmet Tevfik Nane ile ERGO Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya’nın da katıldığı oturumda, inovatif ve yaratıcı bir şirket olmanın önemi tartışıldı ve inovayonun rekabet ortamında sağladığı avantajlar ele alındı.

Oturumda konuşan Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel,  21. yüzyılın değişen liderlik anlayışından bahsetti ve gayrimenkul sektöründe rekabet üstünlüğü yaratabilmenin “mavi okyanus stratejileriyle” mümkün olabileceğini belirtti. Rekabet koşullarının giderek güçleştiği gayrimenkul sektöründe  “başarılı” olmanın eskisine göre çok daha zor olduğunu söyleyen Çamlıbel,  fark ve çekim gücü yaratmanın teknolojik değişimleri özümseyerek, beklentilerin bir adım önünde olan yenilikçi çözüm önerileri yaratmaktan geçtiğine dikkat çekti. Gayrimenkulde Sürdürebilirlik’in önemine de değinen Çamlıbel, Soyak’ın, gayrimenkul sektöründe 50 yıl önce başlayan yolculuğuna bu felsefenin ışık tuttuğunu söyledi.

“50 yılda Yenilikçi pekçok projeye imza atarak, sektörümüze öncülük ettik”Çamlıbel konuşmasında, Soyak’ın gayrimenkul sektöründe birçok ilke imza atarak örnek projeler hayata geçirdiğine dikkat çekti. Türkiye’de ilk hasıla paylaşım modeli ile hayata geçirilen Soyak Olympiakent’in satışa çıkışıyla birlikte büyük talep ve izdiham ile karşılaştıklarını belirten Çamlıbel, bu ihtiyacı hem yeterince karşılayabilmek hem de memnuniyeti kaybetmemek için, şirket süreçlerinde inovatif bir yaklaşım yaratıp, internetten satışa geçtiklerini belirtti. Çamlıbel “2004 yılında, internet üzerinden konut satışını başlatarak sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. Bu uygulama ile müşterilerimizin taleplerine daha hızlı yanıt verme zemini yarattık.” dedi.

“Liderlik, aynı zamanda sektöre öncülük edecek uygulamaların önünü açmaktır.”

Çamlıbel sözlerini şöyle sürdürdü: “Liderlik, aynı zamanda sektöre öncülük edecek uygulamaların önünü açmak demektir. Rekabet üstünlüğünü yakalayabilmek için, inovatif yaklaşımlar günümüz iş dünyasının kaçınılmaz beklentileridir. İnovasyon ise, üst yönetim kademesinden itibaren iş süreçleri içerisine taşınmalı ve üst yönetimin de liderlik ettiği toplantılarda sürekli gündem halinde tutulmalıdır.”

Soyak Holding Hakkında:

Soyak Topluluğu, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider olmak, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak olarak belirlediği kurumsal stratejisinden yola çıkarak, ulusal ve uluslararası boyutlarda edinmiş olduğu güvenilir ve istikrarlı yapısından taviz vermeden kalıcı hizmetler vermeye devam etmektedir. Soyak Topluluğu’nun 2009 yılı 9.ay itibariyla rakamsal büyüklüklerine baktığımızda, aktif büyüklüğü 1.241 Milyon TL’dir. Soyak Topluluğu şirketlerinin rakamsal büyüklüklerinin yanısıra, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alarak kurumsal yönetişim ilkelerine dayanan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım; sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı sosyal sorumluluk anlayışı ile değer kazanmakta ve gelişmektedir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir