Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Reklam müzikleri

Reklam müzikleriReklamlar
y2vBBReklamlar insanlara ürünleri tanıtmanın en etkili yoludur. Günümüzde birçok firma yeni çıkardığı ürünleri çıkarmadan önce piyasaya reklamını sürmektedir. Bu sayede ürün piyasaya çıkmadan vatandaş onu tanımış olur. Reklamlar firmaların satışlarını artırabilmesi için kilit rol oynamaktadır. Reklamı yapılmamış bir ürün için beklenen satış rakamlarına ulaşmak pek mümkün değildir.

Reklam denince de her reklam insanlar üzerinde aynı etkiyi göstermeyebilir. Bir reklamın etkili olabilmesi için dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlar içinde reklam müzikleri önce gelmektedir. 2007 yılında Almanya’ da bir üniversitede yapılan araştırmada reklam müziklerinin reklamlarının beğenilmesinde en büyük rolü üstlendiği görülmüştür. Bu yüzden reklam müziği reklamların amacına ulaşabilmesinde ve içerdiği mesajı iletebilmesinde kilit öneme sahiptir.
İyi bir reklam için sağlam bestelenmiş etkili reklam müziklerine ihtiyaç vardır. Reklam müziği olarak dönemin popüler müzikleri de kullanılabilir ve bu konuda örnek olabilecek birçok reklam filmi görmüşüzdür. Ancak bu filmler kısa vadede hızlı bir etki ile yayılma gösterebilirken uzun vadede düşünüldüğünde arkada çalan müziğin popülerliği düştükçe reklamın da unutulması akla gelmektedir. Bu yüzden reklamlarda akılda kalıcılık olmasını istiyorsak reklamda kullanılacak reklam müziğinin özgün ve yaratıcı olmasına dikkat etmeliyiz.
Reklam müzikleri çaldığı zaman dinleyenin kafasında sanal resimler çağrıştırabiliyorsa ve duygularını harekete geçirebiliyorsa o reklam müziklerinin akılda kalıcılığı fazla olur diyebiliriz. Reklamda kullanılacak özgün müzikler reklamın kalitesini artırır ve verilecek mesajın iletilmesini sağlar. Birçok insan reklamları izlerken reklam müziklerine dikkat etmeyebilir ancak beğenilen reklamların müzikleri insanların ağızlarına dolanabilir. Farklı ve özgün müzikler insanlar üzerinde bu tarz etkiler bırakabilir. Birçok firma reklam konusunda çok hassastır ve bu konuya büyük önem vermektedir. Reklamlar insanlar üzerinde bıraktığı etkiye bakılınca bu önemi hak etmektedir. Dolayısıyla jingle da çok önem kazanmaktadır. Jingle ve Reklam Müziği konusunda deneyimli firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar yardımıyla jingle yaptırabilir, reklamlarınızı akıllarda bırakacak şekilde seslerle bezeyebilirsiniz. Jingle bir reklamın yaşamını sürdürebilmesi için atar damarıdır.

  Ukra, Necati Şaşmaz'ı nasıl ikna etti?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir