Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Reklam – Pazarlama Çalışmalarında Hedef Kitle

Reklam – Pazarlama Çalışmalarında Hedef KitleBir reklam projesine başlarken ilk yapılması gereken şeylerden bir tanesi hedef kitlenin iyi bir şekilde analiz edilmesidir. Dilimizde sıkça söylenen bir deyim bulunmaktadır, “Hedefi 12′den vurmak”. İşte hedefi 12′den vurmak için öncelikli olarak hedef kitlenin özellikleri incelenir.
Hedef kitleye yönelik bir reklam pazarlamasında, sıkça yapılan yanlış ürününüzün veya hizmetinizin özelliklerini ballandıra ballandıra anlatmaktır. Oysa ki hedef kitleniz bu özellikler ile ilgilenmek yerine kendisine kazandıracağı faydalar ile ilgilenir.

Bu noktada yapılması gereken en önemli şey, hedef kitlenizin bütün karakteristik özelliklerini saptamak. Nelerden hoşlanırlar? Ağırlıklı yaş grubu nedir? Ağırlıklı meslek grubu nedir?

Her şeyden önemlisi, reklamcılıkta hedef kitlenize sunduğunuz ürünün veya hizmetin sağlayacağı faydadır. Fayda – Maliyet ve Arz – Talep ekseninde bir denge kurulursa, maksimum performans sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

  Hitler Şampuan ReklamıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir