Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Reklam yazar kasaya girdi

Reklam yazar kasaya girdiFiş rulolarının arkasındaki reklamlardan oluşan uygulama ile marketler rulo almaktan kurtulurken, çoğu firma da uygun fiyatla reklam yapma imkanına kavuştu.

Vesta Grup bünyesinde faaliyet gösteren Marketing Fish, 20 yılı aşkın süredir ABD’de 5 yılı aşkın süredir de Avrupa’da uygulanan ”Yazar Kasa Reklamları”nı Türkiye’ye taşıdı.

GrubunTürkiyetemsilcisi Kaan Emre, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uygulama ile Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa Topçu’nun bir yurt dışı gezisinde aldığı ”reklamlı fiş” sayesinde tanıştıklarını söyledi.

Topçu’nun konuyu kendisine aktarmasının ardından çalışmalara başladıklarını anlatan Emre, ”Türkiye’de bu alanda önemli bir boşluk olduğunu fark ettik. Bizden önce bir kaç kez denenmiş ancak başarılı olunamamış. İyi bir piyasa araştırması ile kısa sürede başarıyı yakaladık” dedi.

Uygun fiyatlarla aldıkları reklamları ofset şeklinde fiş rulolarına bastıklarını ve bu ruloları ücretsiz olarak marketlere sunduklarını belirten Emre, böylece mağazaları da büyük bir maliyetten kurtardıklarını kaydetti.
Bir marketin yazar kasa ruloları için yıllık masrafının marketin büyüklüğüne göre, 100 bin lira ile 1 milyon lira arasında değiştiğini anımsatan Emre, şunları kaydetti:

”Uygulama bir çok yönü ile önemli avantajlar sağlıyor. Marketler yüz binleri bulan rulo masraflarından kurtulurken, çoğu firmada en ucuz yöntemle reklamlarını yayınlamış oluyor. Bir rulo içerisinde bir reklam minimum 139 adet yayınlanıyor. Bir yerel markette ortalama hafta içi 2 kasanın, hafta sonu 4 kasanın çalıştığını ve her kasanın günde ortalama 2 adet rulo tükettiğini, ayrıca bir yerel marketi Türkiye genelinde günde ortalama bin 100 tüketicinin ziyaret ettiğini düşündüğümüzde, ulaşabilecek potansiyel müşteri sayısının büyüklüğü tartışılamaz.”

-REKLAMIN 7. HARİKASI-

Yazar kasa rulo reklamcılığının, uygulanan tüm reklam mecralarına göre, potansiyel müşteriye en hızlı, reklam hedefine en rahat ulaşan reklamlar olarak kanıtlandığını anlatan Emre, amaçlarının şimdilik İç Anadolu Bölgesi’nde yoğunlaştıkları uygulamayı yurt geneline yaymak olduğunu söyledi.

  Google Reklamlarını Bloke Edersek Ne Olur?

Bilinen 6 ana reklam mecrası bulunduğunun altını çizen Emre, ”Yazar kasa rulo reklamcılığı ise bizim için ‘7. reklam harikası’ bunu yaygınlaştırmakta kararlıyız” dedi.

Daha çok kadınların alış veriş yapmasından hareketle özellikle kadınlara yönelik reklamlara ağırlık verdiklerini belirten Emre, ilerleyen günlerde uygulamaya koymaya çalıştıkları, ‘fişi getir,indirimkazan’ yöntemiyle daha fazla kitleye ulaşmayı hedeflediklerini de bildirdi.
AA
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir