Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Reklamcılıkta kültürün rolü

Reklamcılıkta kültürün rolüTürkiye’nin en büyük pazarlama buluşmalarından Marketing Forum bu yıl Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. İlgi çekici konu başlıklarının olduğu Forum’da WPP’ye bağlı Ogilvy&Mather Hindistan ve Güney Asya Başkanı ve Kreatif Direktörü Piyush Pandey pazarlamada tüketiciyle bağ kurmak için evrensel insani değerlerin yanı sıra kültürel gerçeklere dayalı fikirlerin de dikkate alınması gerektiğinin altını çizeceği bir konuşma yaptı.
Pandey, reklamcılıkta kültürün rolünü anlatan reklam filmlerinin gösterimleri de olan konuşmasında “Pazarlama doğuya doğru hareket ediyor. Tarihi ve kültürüyle zengin olan Doğu pazarında geniş kitlelere ulaşmak isteyen global markalar, doğu kültürünü daha yakından tanıyarak çok büyük fark yaratabilirler. Kültürel gerçeklere dayalı fikirler pazarlamada güçlü iletişim yaratmak için zengin bir zemin sağlıyor. Global markalar bu zenginlikten yararlanmalılar” dedi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.