Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Renault ve Nissan Elektrikli Araba Reklamları

Renault ve Nissan Elektrikli Araba Reklamları

Renault ve Nissan elektrikli araba kampanyalarına hız verdi. Geçtiğimiz yıl elektrikli araba üretimi ve tanıtımı için ortaklık kuran bu markalar ortak global reklam kampanyasına imza attılar.

Aynı temayı işleyen ve birbirine yakın görseller kullanılan Renault ZE ve Nissan Leaf reklamları günlük hayatta elektrik ile çalışan cihazları benzinle çalışırken gösteriyor.

Reklamda benzinle çalışan, çalar saat, fön, televizyon, bilgisayar gibi aletler çevreye zararlı egzoz gazı yayıyorlar. Reklamların sonunda arabaların da benzine alternatif bir enerji kaynağı ile çalışabileceklerinin altı çiziliyor.

Renault ZE reklamı
Renault’s New Electric Car Advertising CampaignNissan reklamı, Chevrolet Volt’a gönderme yapıyor

Nissan reklamında dikkat çeken başka bir unsur ise reklamda bir kişinin Chevrolet’ine benzin alıyor olması. Nissan ve Chevrolet çevreci arabalar üretme teknolojisine yoğun yatırım yapan markalar. Yeşil teknoloji yaratmak da iki markanın arasındaki yoğun rekabet reklamlara da yansıdı. Nissan son reklamında Chevrolet’ine benzin alan birini gösteriyor.
Bu Chevrolet ile Nissan’ın reklamlar üzerinden ilk kapışması değil. Chevy daha önce Volt’u, Nissan Leaf modeline gönderme yaparak “leaf blower” olarak tanıtmıştı.

Nissan Leaf reklamı
Nissan LEAF: Gas Powered Everything
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir