Anasayfa / Kültür Sanat / Ressam Berna Erkün, 9 Ocak 2012 Tarihli Sergisi

Ressam Berna Erkün, 9 Ocak 2012 Tarihli Sergisi“Özgürlük ve akıcılığı yakalayınca vazgeçmek zor…” diyor.

Ressam Berna Erkün, 9 Ocak 2012 tarihinde sergilenecek olan “Her zaman var olan ve hiç yok olmayacak uçsuz bucaksız çizgiler” serisine tüm hızıyla devam ediyor.
Modern dünyanın kendi üzerinde kurduğu ve tuvallerine yansıyan tablolarında, hâkim olduğu dil ve hayata karşı duruşunu ifade eden Ressam Berna Erkün, “yaşadığımız dünyanın doğallığını yok ediyor olmamız benim tuvallerim çıkış noktasıdır.” diyor. Ne için yok ediyoruz? Neyi yok ediyoruz? Her şeye rağmen değişime uğrayarak var olmaya çalışanlar. Yansımalarımda her geçen gün daha kötüye giden koşullara bir dokunuş var aslında. Çizgiler ve renkler, dokuların birlikteliği ile eşleşmiş görseller. Bu içten gelen bir histir. Farklılığı belli noktalarda buluşturarak oluşan eserlerinde algılanan imzası ile sonlandırıyor tuvallerini… Duvar dışında başka bir yerde de yaşamını sürdürebilecek bir resimde, buluşma olanağı veriyor. İzleyene bir bakma biçimi tarif etmeden, göz alıcı uyarlaması ise sanatın içinde olan sanatseverler tarafından büyük ilgi görüyor.

Ressam Berna Erkün’ün katılmış olduğu pek çok karma serginin yanı sıra; Aile Oyunları, Başucu Kitabı, Med-Cezir, İzlenimler isimli serisi başta olmak üzere 7 kişisel sergisi bulunuyor. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlarda çalışmaları bulunan sanatçı çalışmalarını İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürüyor.

Detaylı Bilgi ve Görsel için:
Emel Ercan İslamoğlu
Emel Ercan İletişim Danışmanlığı
Ressam Berna Erkün Basın Danışmanı
(0532) 201 89 19
emel@emelercan.com

  Ramazan İstanbul Etkinlikleri FeshaneYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşte dünyanın 23 kadim kenti…

Dünyanın en eski kentleri Bu kentler, savaşların ve doğanın hışmına rağmen binlerce yıldır ayakta. Palmyra, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir