Anasayfa / Kültür Sanat / Rock’n Coke’a 45 Bin Kişi Katıldı

Rock’n Coke’a 45 Bin Kişi Katıldı
Coca-Cola Türkiye tarafından Pozitif organizasyonuyla düzenlenen Rock’n Coke Festivali, 17 Temmuz Pazar akşamı Travis ve Moby’nin ard arda gelen performanslarıyla kapandı. Son 20 yılın en önemli Britpop gruplarından Travis ile tüm rockseverlerin merak ve heyecanla beklediği Amerikalı ünlü sanatçı Moby, müzikseverlere muhteşem bir final yaşattı. 16-17 Temmuz tarihlerinde 45 bin müzikseveri konuk eden Rock’n Coke Festivali’nde 7 bin 256 adet çadır kuruldu. Festivale katılan 45 bin müziksever iki gün boyunca 200 bin litre içecek 80 ton buz tüketti. Ekipleriyle birlikte 505 kişi olan sanatçı grubuna 90 araç hizmet verdi.

Rock’n Coke Sahnesinden İlginç Anlar
Rock’n Coke Festivali 2011 yılında, 4 farklı sahnesinde müzikseverlerin yakından tanıdığı ve takip ettiği dünyaca ünlü starları sahnesinde ağırladı. Festivalin ilk gününde sahne alan Motörhead’in efsane olarak adlandırılan solisti Lemmy, parça aralarında izleyicilerle sık sık diyaloğa girdi. “Bizi evinize çağırdığınız için teşekkürler, burada büyük bir ruh var” diyerek müzikseverlere seslenen Limp Bizkit solisti Fred Durst’un seyirciler arasına inmesi ise büyük coşku yarattı. Durst’un sık sık Türkçe olarak teşekkür etmesi de dikkatlerden kaçmadı. İkinci gün sahne alan Skunk Anansie’nin solisti Skin, şarkısını söylerken bir anda kendini seyircilerinin şaşkın bakışları eşliğinde üzerlerine bıraktı. Parçasının kalan kısmını hayranlarının elleri üzerinde söyleyen Skin’in onbinlerce rockseverle buluşması gecenin önemli anlarından biri oldu. Travis grubu üyeleri Flowers In The Window, parçasını sahne önüne gelip birbirlerine sarılarak söyledi. Moby ise sevilen şarkısı Porcelain’i Türkiye’ye ve Rock’n Coke Festivali katılımcılarına ithaf etti.

Müzikseverler Like Me ile Rock’n Coke Deneyimlerini Sosyal Medya Üzerinden Paylaştı
Rock’n Coke katılımcıları, Rock’n Coke Festivali’nde ilk kez uygulanan Like Me, uygulaması ile festival deneyimlerini anında sosyal medya üzerinden paylaştı. Rock’n Coke girişinde dağıtılan RFID (radyo frekansla kimlik tanıma) bileklikler 70 bin kere okutuldu ve 37 bin kez durum bildirimi yapıldı. RFID bileklik kullancıları en fazla ana sahneden durum bildirdiler. Like Me, uygulamasını en fazla kullanan müzikseverlere ise Limp Bizkit ve Moby ile tanışma imkanı sağlandı.

Rock’n Coke Festivali’ne katılamamış kişilere sanal ortamda festivali götürme amacı taşıyan www.rockncoke.com ve facebook üzerinden yayınlanan Rock’n Coke TV’yi ise iki gün boyunca 25 bin kişi izledi.Resmi Para Birimi Paracard Rock
Garanti Bankası Rock’n Coke Festivali’nin resmi para birimi Paracard Rock ile 48 saat boyunca 45 bin kişinin finansal ihtiyaçlarına yanıt verdi. Müzikseverler festival süresince yiyecek içecek harcamalarını Paracard Rock ile yaptı. Festival süresi boyunca müzikseverler Paracard Rock’larına 2.5 milyon TL’den fazla dolum yaptı.

RAKAMLARLA ROCK’N COKE 2011

SANATÇILAR VE EKİP
• 24 yabancı, 36 yerli grup olmak üzere 350’den fazla müzisyen katıldı.
• Sanatçılar ekipleriyle birlikte toplam 505 kişiydi.
• Kuliste görevli ekip 184 kişiydi.
• Sanatçılara ve ekiplerine yaklaşık 90 araç hizmet verdi.
• Festivale katılan yerli ve yabancı gruplara 55 rehber eşlik etti.

GENEL KASABA
• İki gün boyunca 45 bin kişi katıldı, toplam 7256 adet çadır kuruldu.
• 400 dönümlük festival alanında sahne ve çeşitli çadırlar için 12.000 m2’lik toplam alan ayrıldı ve 9800m2 taban kuruldu.
• Festivalin gerçekleşmesi için yaklaşık 10.000 kişi çalıştı.
• Festival alanına farklı etkinlikler için 50 adet çadır kuruldu.
• Yedekleri ile birlikte 44 adet yüksek güçlü jeneratör kullanıldı.
• Toplam 1300 bariyer kullanıldı.
• 1700 noktadan serinletme yapıldı.
• 7500 metrelik çit kullanıldı.
• Festivalin telefon, internet ve bankacılık hizmetleri için 30 km kablo döşendi.
• 600 kişilik Jandarma ekibi çalışmalara destek verdi.
• 200 bin litre içecek tüketildi, 80 ton buz kullanıldı.

Coca-Cola İçecek A.ş. Hakkında:

Coca-Cola Sistemi’nde satış hacmine göre beşinci sırada yer alan Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCİ), The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. CCİ Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak ve Suriye’de 9 bine yaklaşan çalışanı ile faaliyet göstermektedir. CCİ ayrıca Tacikistan pazarına ihracat yapmaktadır. CCİ 20 fabrikası ile 350 milyona yaklaşan tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır. CCİ’nin hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda “CCOLA.IS” sembolü ile, depo sertifikaları ise “CICE.LI” sembolü ile Londra Borsası’nda işlem görmektedir.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir