Anasayfa / Kariyer ve İş / Rona Yırcalı Best A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Rona Yırcalı Best A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıİşleri Balıkesir’de, etkisi dünyada yankılanıyor

ronaRona Yırcalı için herhalde söylenebilecek ilk şey, bitmez tükenmez enerjisi olacaktır. Türkiye’de oda, vakıf, demek, sivil toplum örgütü denildiğinde akla ilk gelen isim olan Rona Yırcalı,

Türkiye’yi dünyanın en etkin örgütlerinde yıllardır en üst düzeyde temsil eden bir isim.

Yıllardır aynı anda bu kadar çok karpuzu koltuğunun altında başanyla taşıyabilen Yırcalı, tüm bu görevlerinin yanında yalnız Türkiye’ye değil, dünya iş çevrelerine örnek olabilecek bir model ile faaliyetlerini sürdüren Best A.Ş.’nin de yönetim kumlu başkanlığını yürütüyor.
Adı Balıkesir’le bütünleşmiş olan Yırcalı ailesi, tam dört kuşaktır kentin sadece ekonomik değil, siyasi ve sosyal yaşamına da öncülük etmekte olan ailelerinden biri. Dede Muhan’em Hasbi Koray, Türkiye’nin ilk un fabrikalarından birini kurarak Cumhuriyet devrinin sanayi atılımına katılmış bir isim. Büyükbaba Yırcalızade Şükrü Efendi, Kurtuluş Savaşı’nın önderlerinden, oğulları Sırrı ve Sıtkı Yırcalı da bölgenin en önemli iş ve siyaset adamlarından. Sim Yırcalı, yıllarca Balıkesir bölgesinin gelir vergisi rekortmenliği unvanını elinde tutarken, Demokrat Parti’nin kumcularından olan Sıtkı Yırcalı ise siyasette Adnan Menderes hükümetinde bakan olarak görev almış.

Ailenin Balıkesir’e damgasını vurmuş sosyal girişimleri arasında Muharrem Hasbi Koray Lisesi, Sim Yırcalı Anadolu Lisesi, Müşerref Yırcalı Çocuk yuvası gibi kuruluşlar var.

  Manpower İstihdama Genel Bakış AraştırmasıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Mutsuzluk, İş Dünyasındaki En Önemli Sorunlardan Biri

ŞEHİR hayatının negatif enerjiyle trafiği, kent insanında dalga dalga yayılan mutsuzluk hastalığını artırıyor. Madde ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir