Anasayfa / Haberler / Sabancı Vakfı Ücretsiz Burs Veriyor

Sabancı Vakfı Ücretsiz Burs VeriyorSabancı Vakfı Ücretsiz Burs, Sabancı Vakfı Karşılıksız Burs Veriyor, Sabancı Vakfından Üniversitelilere Burs, Sabancı Vakfından Burs Programı, Sabancı Vakfından Öğrencilere Burs, Sabancı Vakfı Burs İmkanı, Sabancı Vakfı Burs Veriyor, Sabancı Vakfından Burs Almak, Engelli Öğrenciler Bursu, Üniversiteye Giriş Bursu

Sabancı Vakfı, kuruluşundan bugüne 36 binin üzerinde üniversite öğrencisine burs vererek, öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine ve kendi geleceklerini yaratmalarına katkıda bulunuyor.

Her yıl yaklaşık 380 yeni öğrenci olmak üzere, toplamda 1300’den fazla başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencisine burs veren Sabancı Vakfı, 2011-2012 eğitim yılında da burs almaya hak kazanan lisans düzeyindeki öğrencilere her ay 310 TL, ön lisans düzeyindeki öğrencilere ise 170 TL burs ödemesi yapacak.

Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süreyle nakit ödemeyi kapsayan Sabancı Vakfı Bursları, karşılıksız olup öğrenciye mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmiyor.

Sabancı Vakfı’ndan 4 farklı burs programı

Sabancı Vakfı’nın burs kontenjanı ayırdığı üniversitelere (Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul, Marmara, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik) tam zamanlı statüde yeni yerleşen öğrencilere yönelik burs programları ve engelli öğrencilere yönelik Engelli Öğrenciler Bursu bulunuyor:

1. Üniversiteye Giriş Bursu, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayan öğrencilere veriliyor. Bursiyerler üniversitelerin burs komiteleri tarafından belirleniyor.
2. Kalkınmada Öncelikli İller Bursu, Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde doğan ve ortaöğrenimini yine bu illerden birinde tamamlayarak LYS’de yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan ve burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen her ilden 1’er öğrenciye veriliyor. Bu burslardan yararlanacak öğrencileri ÖSYM’den alınan bilgiler neticesinde Sabancı Vakfı belirliyor ve bursiyerler üniversiteler tarafından bilgilendiriliyor.

  Yılbaşına Hediye Seçenekleri

3. Sabancı Vakfı-Vista Bursu, burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelerin meslek yüksekokullarına bağlı 2 yıllık “Turizm ve Seyahat Hizmetleri” ile “Turizm ve Otel İşletmeciliği” Bölümlerine en az 65 ortaöğretim başarı puanı ile sınavsız yerleştirilen öğrencilere veriliyor. Bursiyerler üniversitelerin burs komiteleri tarafından belirleniyor.

4. Engelli Öğrenciler Bursu; görme, ortopedik ve işitme engelli grupları içerisinde olup, LYS’de yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen her gruptan 5’er öğrenciye veriliyor. Bu burslardan yararlanacak öğrenciler ÖSYM’den alınan bilgiler neticesinde belirlenerek yerleştirildikleri üniversiteler aracılığıyla veya Sabancı Vakfı tarafından bilgilendiriliyor.

Son Başvuru Tarihi 14 Ekim

Sabancı Vakfı burslarına üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgelerle başvuru yapılıyor. İlan edilen koşullara uygun öğrenciler, burs başvurularını kayıt hakkı kazandıkları üniversitelerin öğrenci işleri ya da burs ofislerine yapabiliyor. 2011-2012 eğitim yılı burs başvuruları için, gerekli belgelerin 14 Ekim 2011 tarihine kadar ilgili ofislere teslim edilmesi gerekiyor. Belirtilen tarihten sonra ve Sabancı Vakfı’na burs başvurusu yapılamıyor.

Sabancı Vakfı Hakkında:

Sabancı ailesi, kurmuş olduğu pek çok sanayi kuruluşuyla Türk ekonomisinin gelişmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Sosyal ve kültürel kurumların açılmasına da büyük önem veren aile bireyleri, çok sayıdaki hayır girişimlerinde aktif rol almışlardır. Bu kapsamda, Sabancı ailesinin hayır faaliyetlerini kurumsallaştırmak amacıyla 1974 yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı (Sabancı Vakfı) kurulmuştur. Merhume Sadıka Sabancı’nın tüm malvarlığını bağışlaması ve aile bireylerinin katkılarıyla Sabancı Vakfı, kısa sürede Türkiye’nin en büyük vakıflarından birisi olmuştur. Sabancı Vakfı’nın var olma nedeni “Toplumsal potansiyelin gelişimini sağlamak ve toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak için özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturarak insanların hayatında fark yaratmak” olarak benimsenmiştir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir yorum

  1. İhtiyacı olanların kesinlikle değerlendirmesi gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir