Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Sabit Disklerin Veri Depolama Kapasitesi 1TB Oluyor

Sabit Disklerin Veri Depolama Kapasitesi 1TB OluyorSadece tek bir sabit disk tabakasına dünyaları sığdırdılar… İşte herkesi büyüleyen sabit diskler..
Hitachi‘nin piyasaya yeni sürmeye hazırlandığı sabit diskleri, özellikle enerji tüketimine önem veren bünyelere ilaç gibi gelecek. Deskstar 7K1000.D ve Deskstar 5K1000.B‘nin tek bir tane 3.5 inçlik metal tabağı bulunuyor ve sabit disklerin veri depolama kapasitesi 1TB. Yani artık tek bir tabakaya 1 TB alan sığdırmak mümkün…

Tek bir metal tabak kullandıkları için sabit diskler diğerlerine göre daha az enerji harcıyor. Masaüstü bilgisayarları, depolama kapasitesi olan televizyonları ve dijital video kameraları hedefleyen 1TB’lık sabit diskler hem enerji tüketimini hem de disklerin çökme ihtimalini düşürüyor.

Deskstar 7K1000.D sekizinci nesil bir güç yönetim sistemi ve HIVERT teknolojisini kullanıyor. Bu şekilde düşük voltaj çekimiyle beraber sabit disk 32MB ön bellekle 7,200RPM‘de çalışıyor.

  Gates'in 16 yıl önce söyledikleri bir bir gerçek oluyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir