Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Sakar oyuncular, sattırıyor

Sakar oyuncular, sattırıyorSakar oyuncular, sattırıyor, dizilerde reklam uygulaması, dizilerde pazarlama

Son dönemde pek çok şirket senaryo entegrasyonu yaparak tüketicisiyle iletişim kuruyor. Bu anlamda en başarılı örneklerden biri Ariel.

Dikkat ettiyseniz en çok izlenen dizilerin neredeyse tümünde oyuncuların üzerine bir şeyler dökülüyor. Siz heyecanla “Şimdi ne olacak?” diye beklerken markanın reklamını izlemeye başlıyorsunuz. Sonrasında ise dizi devam ediyor ve görüyorsunuz ki oyuncunun üzerindeki leke kaybolmuş.
Bugüne kadar birçok farklı marka için uygun projelerde senaryo entegrasyonu yapıldığını söyleyen P&G Türkiye Güzellik, Sağlık ve Kişisel Bakım Kategorileri Pazarlama Direktörü Oya Canbaş, marka pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak iki senedir çeşidi dönemlerde senaryo entegrasyonu projeleri içerisinde yer aldıklarını vurguluyor. Son olarak aralık ayından bu yana Kanal D ve Show TV dizilerinde senaryo entegrasyonu yapmaya başladı klannı anlatan Canbaş, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Ariel 3D Aktifin zorlu lekeleri çıkarma konusundaki gücünü anlatmak için kapsamlı iletişim planlarımıza standart reklam projelerinin yanı sıra akılda kalıcı ve dikkat çekici projeleri de dahil ettik. TV izleyicileri dizi ve programlardaki kostümleri dikkatle izliyor. Hatta zaman zaman TV dizilerindeki başrol oyuncularının giysileri moda haline gelebiliyor. Bu nedenle TV dizilerindeki karakterlerin giysilerine odaklandık ve Ariel ile çekimler esnasında kıyafeüerde oluşan zorlu lekelerin çıkarılması arasında bir bağ kurmayı amaçladık.”

Peki bu iletişimin geri dönüşü nasıl oldu? Bu uygulama sayesinde vermek istedikleri mesajın bilinirliliğinin arttığını düşündüklerini söylüyor Canbaş. Bu yönde tüketicilerden pozitif geri bildirimler aldıklarının altını çizen Canbaş, özellikle yaptıkları çalışmanın yaratıcılığı ve verilen mesajın anlaşılırlığını sosyal medyada geniş bir şekilde gördüklerini de belirtiyor.

  Satış Ortaklığı AğıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Amazon, Aliexpress ve Ebay Üzerinden Satış Yapma Tüyoları

Dünyanın teknoloji devleri Türkiye’nin e-ticaret pazarından pay almaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor. eBay, 2011 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir