Teknoloji İnovasyon

Samsung Galaxy S4’ün Sır Giribi Saklanan Özellikleri

Samsung Galaxy S4 çok dikkat çekici özellikler ile geliyor. Özellikle pil ömrünü uzatmak ve kablosuz hızlı şarj etmek kullanıcıları gayet memnun edecek özellikler olarak ön plana çıkıyor.

s4Cep telefonu sadece avuç içinde taşınan iletişim aracı olmaktan çıktı. Gelecek hafta piyasaya çıkacak Samsung Galaxy S4 kamera, müzik ve birçok uygulamanın yanı sıra akıllı algılayıcıları (sensör) da kullanıyor. Galaxy S3’ün üzerinden daha 1 yıl geçmeden yeni modelle kullanıcıları şaşırtan Samsung, göz ve sesle kontrolün hayal olmadığını kanıtladı. Galaxy S4’ün gizli şifrelerini sizin için çözmeye çalıştık. İşe Samsung’un sahip olduğu patentleri, son dönemde satın aldığı şirketleri ve önceki modellerde kullanılan teknolojileri incelemekle başlayacağız.

SAYFAYA GÖZLE TAKİP
Smart Scroll olarak bilinen gözle sayfa çevirme ya da durdurma gibi özelliklerin yeni S4’te kullanılması bekleniyor. Ekran büyüdükçe sadece elle cihazlara hakim olmak pek mümkün olmuyor. Tek elle kullanmayı ergonomik olarak zorlaştıran dev ekranları ancak gözle kontrol etmek mümkün. Google Android Jelly Bean işletim sistemi de kullanıcı alışkanlıklarını baz alarak yeni kolaylıklar getiriyor. Bir sonraki paragrafa veya sayfaya geçerken gözle takip hareketi tamamlıyor. Akıllı telefonun ikinci sürprizi ise ekran çok büyüdüğünde ya da ellerimiz dolu olduğunda sesle komut verme imkânı sunması.

BÜYÜYEN EKRANI AKILLI SENSÖRLER YÖNETECEK

8 çekirdekli işlemci, 13 megapiksel kamera ve 5 inç ekrana sahip olması beklenen Samsung S4, rakiplerine gözle sayfa çevirme özelliği ile fark atacak. Galaxy S3 ile ekran boyutunu 4.8 inçe taşıyan Samsung, S4’te 5 inçlik ekranı tek elle yönetmek için akıllı sensörleri kullanacak. Gözle takip, sayfa çevirme ve durdurma dışında sesli komutların miktarı da artacak.

S4’ÜN SIR GİBİ SAKLANAN 4 ÇARPICI ÖZELLİĞİ

PİL ÖMRÜ UZAYACAK: Akıllı telefonların en büyük sorunu 1 gün bile dayanmayan pil ömrü. Daha az enerji tüketen ekran teknolojisi ve akıllı pil yönetimi büyüyen ekrana rağmen şarj ömrünü uzatıyor.

GÖZLE DOKUNACAK: Gözle sayfa çevirmek veya akan sayfayı durdumak mümkün olacak. S3’te
ilk adımları atılan bu teknoloji S4 ile olgunluk dönemini yaşayacak.

KABLOSUZ HIZLI ŞARJ: Pil ömrü uzasa da şarj etmek önemli sorun. S4’ün kablosuz şarj uyumluluğunun yanı sıra daha kısa sürede tam şarj olması bekleniyor

KAMERA VE MÜZİK: S4 13 megapiksel arka, 2 megapiksel de ön kamerasının yanında akıllı fotoğraf özelliği de sunuyor. Özel netleme teknolojisi ve düşük ışık performansı da bu modelde artacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu