Anasayfa / Emlak Haberleri / Samut Yatırım Turizm Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

Samut Yatırım Turizm Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

huseyin samutUltra lüks konutlarıyla müşterilerine bir yaşam alanından çok daha ötesini sunan Hüseyin Samut, markası Samut Yatırım A.Ş. ’nin art arda açıkladığı dev projeleriyle gündemden düşmüyor. Hüseyin Samut, prestijli konut projelerinin yanında hayata geçirmeyi planladığı bir butik otel ve yedi yıldızlı bir otel ile turizm sektörüne girmeye hazırlanıyor.

1994 yılında inşaat sektörüne hizmet vermeye başlayan Samut Yatırım A.Ş. dinamik karakteriyle büyük projelere imzasını atıyor. Ürettiği ve hayata geçirdiği seçkin konut projeleriyle inşaat sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan markanın benimsediği en önemli misyon ise insanların içinde kendini mutlu, huzurlu ve güvende hissedecekleri mekanlar yaratmak.

Tüm projelerinde hizmette kalite anlayışından ayrılmadan gelişen teknolojiyle paralel çözümler üreten firma dünya markaları ile çalışıyor. Kişiye özel, özellikli yapılar üretiyor, kalite ve müşteri memnuniyetini odak noktasına alan esaslı bir ticaret ve hizmet anlayışı benimsiyor. Kurulduğu günden bu yana 40’a yakın projeyi tamamlayan Samut, sektörde ve kamuoyunda taahhüdünü yerine getirmesi, güvenilirliği, kendi öz kaynaklarıyla projelerini tamamlaması, proje ve üretim aşamasında hızlı olmasıyla tanınıyor.

samut1

“Müşterimiz arkadaşımızdır”

Müşterilerini yol arkadaşları olarak tanımlayan Hüseyin Samut, duvar kâğıdı, parke, granit, seramek gibi iç mekan ürünlerinin seçimlerini de yol arkadaşlarıyla birlikte yapıyor.

Yılda ortalama 150 konut tamamlayan firma, her daireyi içinde kendileri yaşayacakmış gibi özenle tasarlıyor. Estetik fonksiyonel kaliteli yapılar tasarlayan ve her projede müşteri beklentilerinin üstüne çıkmayı başaran firma, her yıl bir önceki yıla göre yükselen, ancak istikrarlı büyüme gösteren bir şirket olarak sektörde daha büyük başarılar hedefliyor.

Sektöründe uzun soluklu işlere imza atan firma, insanları ev sahibi yapmanın yanı sıra bünyesinde sağladığı iş imkanlarıyla da ciddi bir istihdam sayısına ulaştı. “Yılın iş adamı, yılın şirketi, yılın inşaatçısı” gibi birçok ödülünün sahibi olan Hüseyin Samut projelerini genelde Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde gerçekleştiriyor. Bölgeye hakim olan firma özellikle 1001 Gece Konakları, Comfort Palace, Seven Homes Residence, Comfort Palace Gold, Samut Konakları 2013 adını verdiği ultra lüks dizaynlı ve konseptli konutlarıyla büyük beğeni topluyor.

samut2

Projeler bitmeden sahibini buluyor

Tiim projeleri için bankalarla özel anlaşmaları olduğunu, bu sayede müşterilerine düşük faizli ve son derece cazip ödeme olanakları sunduklarım söyleyen Hüseyin Samut, hızlı teslimat ve finans konularında baştan sona destek verdiklerinin de altını çiziyor. Kendine özgü tasarımları ve lüks dairelerin yapımında kullanılan birinci sınıf malzemelerle proje daha çizim aşamasındayken sahiplerini buluyor. Bir dairenin çok ötesinde özellikli yaşam alanları inşa eden Samut A.Ş. yerli yabancı birçok ünlüye de dairelerinin kapısını açtı. Modern yaşam alanlarında denize beş şehir merkezine 10 dakikalık mesafelerde olan konutların en büyük özelliği ise, daireleri satın alan kişilerin de seçkin insanlardan oluşuyor olması.

Dünyaca ünlü sanatçılar tarafından da konutları tercih edilen Samut A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, yaptığı başarılı yatırımları ile Antalya’nın tanıtımına da büyük katkı sağlıyor.samut4

iki otel projesiyle turizme giriyor

Hüseyin Samut önümüzdeki dönemde de birbirinden iddialı projelerle sektörün gündeminde yer alacak. Samut Yatırım A.Ş. yapımına başladığı bir butik otel ile proje aşamasında olan ve yaklaşık 150 milyon TL’ye mal olması beklenen 7 yıldızlı otel yatırımıyla dikkat çekiyor. Maliyeti 130-140 milyon TL civarında olması beklenen Samut AVM projesiyle alışveriş merkezleri alanına da girmeye hazırlanan Hüseyin Samut yeni projelerini, “Otelin altı alışveriş merkezi olacak. Dünya markalarını deniz kenarındaki bu otelin alışveriş merkezine taşıyacağım. Üç katlı bir alışveriş merkezimiz var. Her türlü aktivite, sinemalar, oyun sahaları var. Bu projede çok iddialıyım. Ayrıca AVM projemiz de var. Samut AVM diye geçiyor. İki büyük kulemiz var. Yaklaşık 4 bin kişi ağırlayacak şekilde yapıyoruz. 16 bin metrekare arsası var. İnsanlar için değişik bir yer olmasını istedik. Antalya’da yeni bir yer açılıyor mesela, harika oluyor ama insanlar aynı şeyi görmekten bıkmış. Bizim projemizin insanların aklında kalmasim istedik, insanlar çocuklarıyla gelsinler ve bir bağımlılık yaratsın dedik. Restoranda yedikleri yemeklerin damaklarında bıraktığı tadı bile başka yerde bulamasınlar… Çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Yeni projelerimizde de oldukça iddialıyım” sözleriyle anlattı.

samut5

“Özel bir yer yapmak istiyorum”

Hüseyin Samut önümüzdeki dönemde çok farklı ve çok özel bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Avrupa’daki sekiz ülkenin yaşlı vatandaşları için Antalya’nın önemli turizmi merkezi Belek’te oldukça farklı bir projeye imza atmayı planlayan Samut projesinin detaylarını ise şu sözlerle açıklıyor: “4-5 bin kadar kimsesiz ve devletten yardım alarak yaşayan 60 yaş üstü insanlara bir yer hazırlamak istiyorum. Bu insanları 1 + 1 daire sahibi yapacağım. Otel gibi olacak. Onlara belli bir miktar karşılığında bu daireleri satmış olacağım. İçinde çamaşırhaneleri, yemekhaneleri, mutfakları, restoranları, kütüphaneleri, eğlenme ve dinlenme yerleri, barbeküleri, havuzları olan denize sıfır bir proje olacak. İşletmesini de biz organize edeceğiz. Hem sekiz ülkenin bireylerini Türkiye’ye toplayacağım, hem de bakımını üstleneceğim. Aslında bu projede binayı yaparken pek para kazanmayacağız. Orada yapacağım kaliteli hizmet için onlardan bir aidat alacağım. Tabii burada Türk vatandaşlarımıza da yer olacak. Bununla ilgili olarak yıllardır çalışıyorum, bütçe hazırlıyorum. Cumhurbaşkanlarını, başbakanları bile ağırlayabileceğim akıl almaz bir yer yapmak istiyorum.”

samut3

Sektörü başarıyla temsil ediyor

Fransa’nın Cannes Şehrinde düzenlenen, Türkiye’nin 28 firmayla temsil edildiği dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı M İPİ M 2013’e Antalya’dan katılan tek yatırımcı Samut A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut oldu. Türkiye’nin ”Onur Konuğu” olarak katıldığı MIPIM 2013 fuarında ulusal ve uluslararası firmalarla görüşmeler yapan Samut, fuara Antalya’dan katılan tek firma olmaktan ve fuarda Türkiye’yi ve Antalya’yı başarıyla temsil etmekten büyük gurur duyduğunu söylüyor. “Türkiye’nin büyümeyi sürdürmesi için yabancı yatırımcı çekmek çok kolay değil. Bu konuda kalıcı kaynak, yabancı yatırımcıya mülk satmaktır” diyen Samut, önceki projelerin daha çok iç piyasaya yönelik olduğunu, özellikle mütekabiliyet yasasından sonra projelerin uluslararası arenada anlam kazanacağı görüşünde. Rusya’dan sonra Avrupa’da da çalışmalarına hız veren Hüseyin Samut, fuarda Fransız iş adamlarıyla yeni projeler üzerine görüşmeler yaptı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir