Anasayfa / Haberler / Sanal Alışveriş ve İnternet Güvenliği

Sanal Alışveriş ve İnternet Güvenliği

Sanal alışveriş ve güvenlik

İnternetten güvenli alışveriş için hem tüketiciye hem de sanal mağazalara hizmet veren PayU’nun yeni pazarlama müdürü Ozan Tatar oldu.

E-ticaretin bir kartopu gibi büyüyeceği bundan yıllar önce söylendiğinde, herkeste bir duraksama oluyordu. Hem tüketicide, hem de bu platformda ürün satacak olan şirketlerde. İki taraf da işin güvenirliğine kuşkuyla bakıyordu. Biri parasını alıp alamayacağından şüpheliydi, tüketici tarafı ise vereceği bilgilerin kötü niyetli kişiler tarafından da kullanılabileceği noktasında duruyordu. Bir adım daha atmak istemiyordu.

Fakat her dönem olduğu gibi bu alanda da öncü şirketler ve bireyler çıktı. Ürününe güvenenler internet ekranlarında boy göstermeye başladı.

Ekabir takımından tüketiciler ‘bir bakalım’ dediler ve böylece sanal alışverişin ilk fitili gelişmiş ülkelerde atıldı. Bu işin bir kartopu gibi büyüyeceğini söyleyenlere gülenler, şimdi üzerlerine doğru gelen çığın farkındadır herhalde. Çünkü bugün e-ticaretin yıllık cirosu dünyada trilyonlarca dolara Türkiye’de ise 22 milyar dolara ulaşmış bulunuyor.Bunu tetikleyen ve sürükleyen birçok faktör var. En önemlisi ise ödeme sistemleri ile ilgili tüketicide sarsılmaz bir güven duygusunu yaratan çözümlerin ortaya çıkması. Bankalardan teknoloji şirketlerine kadar birçok oyuncunun güç birliği bunu oluşturan en önemli faktör.

İşte bu değirmene su taşıyanlardan biri de sanal POS çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak gösterilen PayU. Türkiye’de de gelişmiş sahtecilik (fraud) önleme filtreleri ve 7 gün 24 saat hizmet veren uzman sahtecilik izleme ekibi ile e-ticaret şirketlerinin risklerini en düşük seviyeye indirme iddiasında olan PayU Türkiye, pazarlamada yeni bir isimle yoluna devam edecek. Şirketin yeni pazarlama müdürü Ozan Tatar, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İş hayatına GittiGidiyor.com’da marka halkla ilişkiler ve iletişim yöneticisi olarak başladı. Daha sonra Denizbank, Evyap, Gillette gibi farklı sektörlerde satış ve pazarlama yöneticiliği yaptı. Pazarlama ve marka stratejileri, yeni trendler, sosyal medya konulanyla ilgilenen Ozan Tatar, bloğunda yazdığı yazılar ve farklı eğitim kurumlannda verdiği seminerlerle deneyimlerini paylaşan bir profesyonel.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir