Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Sanal Pazarlama Firması Groupon, Romanya’da 500 Bin Müşteri Hedefliyor

Sanal Pazarlama Firması Groupon, Romanya’da 500 Bin Müşteri Hedefliyor
Dünyada 40 Milyonun Üzerinde Abonesi Bulunan ABD Menşeli Sanal Pazarlama Firması Groupon, Romanya Pazarına da Girdi.

Dünyada 40 milyonun üzerinde abonesi bulunan ABD menşeli sanal pazarlama firması Groupon, Romanya pazarına da girdi. Marriott otelinde düzenlenen toplantıda şirketin Romanya Temsilciliği ve şirketle ilgili bilgiler verildi. Firmanın Romanya temsilciliğini genç yönetici Cem Tunakan yapıyor. Tunakan’ın hedefinde Romanya’da 500 bin tüketici

abonesini yakalamak var.

“Her gün belirli ürünleri ekonomik fiyata pazarlama” temel mantığı ile çalışan Groupon üzerinden ürün satın almak isteyen müşteri, beğendiği ürünü kredi kartı ile ödeyip, oradan bir çek alıyor ve bununla anlaşmalı mağazaya gidip o ürünü satın alıyor. İlginç pazarlama yöntemiyle tanınan şirket, geçtiğimiz aylarda Google’ın 6 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çevirmişti.Groupon Romanya CEO’su Cem Tunakan, şimdiye kadar 100 firma ile sözleşme yaptıklarını belirtiyor. Bu firmalar arasında; perakende satış yapanların yanı sıra, restoranlar, güzellik salonları, tiyatro vb. her alandan şirketler bulunuyor.

Groupon’un geliri firmalardan tahsil edilen komisyonlardan oluşuyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tunakan , “Eğer 500 bin aboneye ulaşırsak ve eğer her abone 70 – 75 cent arasında harcama yaparsa bizim aylık ciromuz 400 bin Euro’yu bulur.” diyor. Tunakan’ın verdiği bilgilere göre, Bükreş’teki Groupon ofisi aynı zamanda Doğu Avrupa’nın da merkezi olacak.

Groupon Romanya firmasının şimdilik 17 elemanla faaliyetine başlayacağını belirten Tunakan, kısa sürede diğer şehirlerden de yapılanmalarını tamamlamayı amaçladıklarını vurguluyor.

(Cihan Haber Ajansı)


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir