Anasayfa / Haberler / Sanalika’ya erişim engellendi

Sanalika’ya erişim engellendiAnkara 7. Sulh Ceza mahkemesi tarafından alınan 18 Ocak 2011 tarihli ve 2011/69 numaralı karara göre tedbir amaçlı kapatılan Sanalika için belirtilen gerekçe ise çocukları internet yoluyla cinsel istismardan korumak.
Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi, gelen ihbarlar üzerine Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi doğrultusunda Sanalika.com adlı internet sitesine koruma tedbiri amaçlı erişim yasağı konuldu. PCExtra’nın haberine göre karar, Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından uygulanmaya başlandı.

Sanalika.com’un kapatılma nedeni ise 5651 sayılı kanunun Çocukları internet ortamında cinsel istismardan korumak amacını taşıyor. İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında çıkarılan ve yürürlükte olan 5651 sayılı kanunun Erişimin engellenmesi kararı ve yerine getirilmesine ilişkin hükmünün 8. maddesinin A bendinin 2 numaralı fıkrasında “Çocukların cinsel istismarı” da bulunuyor.

Site internet üzerinden yaratacağınız bir karakterle sanal bir dünyada bir tür simülasyon deneyimi yaşamanızı sağlayan bir hizmet sunuyordu.

  Uzmanından elektrik faturası okuma rehberiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir