Anasayfa / Kültür Sanat / Sanat Hayattır. Iskalamayın.

Sanat Hayattır. Iskalamayın.Artbeat temasıyla gerçekten kalplerimizi sanatla çarptırıyor.

Dünyanın en önemli üç bienali arasında gösteren Istanbul bienali (Viena ve Sao Paolo diğerleri) birbirinden eşsiz eserlerle yaratıcılığın sınır tanımadığını gözler önüne seriyor.

Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen bienal 5 karma sergi ve 50’den fazla kişisel sunuma yer veriyor. Sanatçıların arasında Haluk Akakçe de yer alıyor.

Dervish, 2010

Yaratıcılığını kamçılamak isteyenler, ilham almak isteyenler, hayatlarının sıkıcı ve tek düze olmaya başladığını hissedenler bu bienali kaçırmamalı.

Enerjisi yüksek olanlar, daha yüksek performans sergilemek isteyenler, fikirlerini coşturmak niyetinde olanlar, bu biyenalde hayat bulacaklar.

Sanata yakın olmak için rafine bir bilgiye ihtiyacınız yok aslında. En azından başlangıç olarak. Belli bir alanına merak sardığınızda elbette bilginizi geliştirebilir ve derinleşebilirsiniz.
Sanat eserlerine bakarken nasıl yorumlamanız gerektiğini bilmiyorsanız, hiç önemli değil. Bana göre sanat elit değil. Bakan istediğini görmeye, gördüğünü istediği gibi yorumlamaya açık tutar kendini sanat. Konunun PhD’sini yapmış olanların yapmayanlara oranla daha derin bir yorumu olabilir elbette ancak sanat eserinin değerini her zaman eseri gören gözün ona ne ifade ettiği belirler. Bu yüzden, tereddütünüz varsa, kenara atın. Bienal bitmeden yakalayın.

Hangi alanda kariyer yapıyorsanız yapın, sanatla kıyısından köşesinden temas halinde olun. Yaratıcılığınızın körüklendiğini, görüş açınızın genişlediğini ve dünyada bulunan enerjinin ve potansiyelin yüksek seviyesini seveceksiniz.

İç dünyamızı ve ruhumuzu beslemenin en iyi yolu sanatla iç içe olabilmekten geçer. Pazarlama, mühendislik, hukuk, finans alanında ki kitaplarınızı ve işlerinizi bir kenara koyup, ruhunuza derinlik katma zamanı şimdi.

(Mehmet Günyeli’de Artbeat’de.) Mehmet Günyeli, Doğunun Gizemi.2005

Yazan : Fatmanur Erdogan

  En Güzel Babalar Günü Mesajları ve Babalar Günü KartlarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Sattım!.. Aldım!.. Müzayede Evlerini Sizler İçin Araştırdık

Müzayededen eser alıp satmak artık çok daha kolay. Online müzayedecilik sayesinde bu alana yönelik ilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir