Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Şarküteri ve marküteriden sonra barküteri de geldi

Şarküteri ve marküteriden sonra barküteri de geldiŞarküteri ve marküteriden sonra barküteri de geldi

Rekabet, şirketleri yeni satış ve pazarlama taktikleri yaratmaya teşvik ediyor. Bazen gerçekten iyi sonuçlar çıkıyor. Hatta yaratılan marka ve kategoriler ürünle özdeşleşen bir hale geliyor.
Bu konudaki son örnek İşmar Marketler Zinciri’ııden geldi geçen hafta. Türk halkının bildiği şarküteri ve marküteri (Çok yaygın kullanılmasa da bir ahşap oyma sanatı) kelimelerinden sonra ‘barküteri’ ismini yaratan tsmar, bakliyat ürünlerini ‘barküteri’ adını verdiği reyonunda tüketiciye sunmaya başladı. Paslanmaz çelikten özel olarak tasarlanmış hijyenik satış modülleri ile tüketicilerinin karşına çıkan şirket, bu reyonu ile ciddi ses getirmeyi hedefliyor.

Barküteri’deki amaç, hem tüketicinin algısını ve dikkatini bakliyat ürünlerine çekmek, hem de bu kategoriyi daha şık ve daha hijyenik bir hale getirmek. Çünkü bilindiği gibi açık bakliyat ürünleri marketlerde genellikle bidonlarda satışa sunuluyor. Yeni bir yapılanma sürecine giren İŞMAR da barküteri bölümü ile iddialı bir pazarlama girişiminde bulunuyor. Barküteri’nin yaratıcısı ise tSMAR Genel Müdür Mutlu Gökdemir.

1993 yılında 56 ortaklı kurulan İŞMAR, 37 olan mağaza sayısı yıl sonunda 60’a çıkarmayı hedefliyor.

  Karar Verme SüreciYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satışlarınızı müzikle artırabilirsiniz

Klasik müzik yayınlanan yerlerde satılan ürünlerin pahalı olduğu iddiası önyargıdan ibaret. Araştırmalar çok sesli müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir