Girişimcilik

(SATSO) “Yeni İş Fikirleri Proje” yarışması

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “Yeni İş Fikirleri Proje” yarışmasını kısa sürede 12 kişi başvurdu.

SATSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tolga Ballık, yeni iş fikirleri proje yarışmasına gösterilen ilginin sevindirici olduğunu belirterek, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Düzce Genç Girişimciler Kurulları işbirliğinde ‘Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması‘ tanıtımının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen,12 başvurunun yapılması, projemizin genç girişimciler nezdinde kabul görmesi anlamına geliyor. Sonuçtan son derece memnunuz. Örnek olduk.Yaptığımız bu çalışma, Doğu Marmara Bölgesi‘nde bulunan 4 ildeki genç girişimcilerin örnek olacak yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesi yönünde önünü açacaktır. Tanıtım toplantısında belirttiğim gibi ‘Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması‘ Doğu Marmara Bölgesi‘nde girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracaktır. Ayrıca en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi çözüm önerileri desteklenecektir. Ülkemizin en önemli sorunlarının başında işsizlik geldiğini bir kez daha gündeme getirmenin faydası vardır. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul‘un da belirttiği gibi ülkemiz ve şehrimizin en ciddi bu sorunlarını ancak girişimcilikle çözebiliriz. Ülkemizde ortalama olarak bir işletmede 7 kişi çalışmaktadır. Sakarya gibi bir şehirde her sene 1000 yeni girişimciye ihtiyacımız bulunmaktadır. Ancak bu şekilde şehrimizdeki işsizliği azaltabiliriz.

Esasen girişimcilik hayal kurmakla başlar. Sakarya Genç Girişimciler Kurulu olarak amacımız bir kişinin bu hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktır” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu