Anasayfa / Haberler / Şehrin adını yaşatmak için havayolu şirketinin adını ‘Van Way’ koydu

Şehrin adını yaşatmak için havayolu şirketinin adını ‘Van Way’ koyduhttp://www.hurriyet.com.tr/_np/3657/12353657.jpg

Vanlı işadamı Aslan Bayram, “Van Way” adını verdiği havayolu şirketini kurdu.
Şirket seferlerine 15 Ocak’ta başlayacak. Aslan Bayram, ilk seferleri Trabzon, Gaziantep ve Adanay’a yapacaklarını belirterek, “Şirketin adına farklı bir anlam yüklenmesin. Biz şirketin adını koyarken şehrimizi düşündük. Bu kelimenin Türkçe karşılığı çok farklı. Tabiki seferlerimizi gidiş-dönüş olarak organize edeceğiz” dedi.
Yurtdışı uçuş hedefi
Aslan Bayram, şöyle konuştu: “Daha sonra İran’ın Urumiye, Tebriz, Tahran ile Irak’ın Süleymaniye, Erbil ve Ermenistan’ın Erivan kentlerine uçmayı düşünüyoruz. sonraki hedefimiz; tüm Ortadoğu ve Asya’ya açılmak. Daha sonra Vanlı işadamlarıyla yeni yatırımlar yapabiliriz. Bu bir başlangıç.”
İş yaşamına 1969’da otel işletmeciliğiyle başladığını anlatan Aslan Bayram, “Daha sonra şehirlerarası otobüs firması kurduk. Kurduğumuz hava yolu şirketi ilimize, bölgemize ve hatta ülkemize büyük katkı sunacağı bir projedir. Çözüm ortağımız olan Borajet ve Anadolu Jet ailesinin büyük destekleri ve bize olan inançları da karar vermemizde bizi rahatlattı.”

  Yaz Saati Uygulaması 2014 Yılında Son Kez İleri AlınacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir