Anasayfa / Kariyer ve İş / Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Selçuk Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapacaktır. Konya’ da ikamet eden vatandaşlarımız ilana başvurmak istiyorlarsa, aşağıdaki bilgileri, aranan nitelikleri, gerekli şartları okuyarak başvurularını ilgili yerlere yapabilirler.

T.C. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’nden
Üniversitemiz birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

Adayların aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte ilanda belirtilen Fakülte Dekanlığına ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi duyuru başlama tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. (Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere ulaşmış olması gerekmektedir.)
Birimler adına Rektörlüğümüze gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvurularda Genel Şartlar
1. 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
2. ALES ’ten en az 70 puan almış olmak:
a. Lisans öğreniminde mezun olunan alanda (Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık) en az 70 puan almış olmak,
b. Özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile lisans öğrenimi yapan okullardan mezun olanlar için ALES ’ten herhangi bir puan türünde (Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık) en az 70 puan almış olmak
3. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.
5. Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine müracaat edebilirler.Özel Şartlar
Uzman
1. En az lisans mezunu olmak.
2. Belgelendirmek kaydıyla alanlarında lisans mezuniyeti sonrasında en az iki yıl tecrübeli olmak. (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 08.01.2009 tarih ve 127-000721 sayılı yazısı gereğince yüksek lisans mezunu olanlarda bu şart aranmaz).

Muafiyetler
1. Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav (ALES) şartı aranmaz.
2. Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Uzman
Başvuru İçin Gerekli Belgeler
1. Başvuru dilekçesi,
2. Özgeçmiş,
3. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
4. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
5. Onaylı Lisans Belgesi ve Transkripti
6. Bir adet fotoğraf,
7. ALES Belgesi,
8. Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS veya muadili),
9. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
10. Alanlarında en az 2 yıl tecrübeli olduğunu kanıtlayan belge (Çalışılan kurumdan yapılan göreve dair alınacak belgeye SGK hizmet dökümü eklenerek teslim edilecektir)
11. Müracaat edilecek kadronun özel şartında (varsa) istenilen sertifika ve deneyim belgeleri (Çalışılan kurumdan yapılan göreve dair alınacak belgeye SGK hizmet dökümü eklenerek teslim edilecektir)

Birimlerin İletişim Bilgileri
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Adres : Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Alaaddin Keykubat Kampüsü Selçuklu / KONYA
TELEFON : 0332 241 01 13
Beyşehir Ali Akkanat MYO
Adres : Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat MYO 42700 Beyşehir / KONYA
Telefon :0332 512 19 23

Fakültelerin İktisat bölümü mezunu, KPDS veya ÜDS’den en az 75 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak; Uzman; 1 ; 10 Haziran 2011

Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümü mezunu, KPDS veya ÜDS’ den en az 75 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak; Uzman; 1 ; 10 Haziran 2011

Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak; Uzman; 1 ; 10 Haziran 2011
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir