Anasayfa / Kariyer ve İş / Semih Ergür Gama Enerji’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Semih Ergür Gama Enerji’nin Yeni Genel Müdürü Oldu
Gama Enerji Genel Müdürü Semih Ergür

Alt yapı yatırımlarının deneyimli ismi Semih Ergür, GAMA Holding AŞ ve GE ortak girişimi olan Gama Enerji AŞ’nin yeni genel müdürü oldu.

Semih Ergür, uzun yıllardır Türkiye’nin önde gelen kurumlarında finansman, enerji ve alt yapı yatırımları konusunda çeşitli başarılara imza attı.

1974 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünü bitiren Ergür, aynı bölümde Yüksek Lisans ve AİTİA’da MBA eğitimini tamamladı.

1983 yılında Manchester Üniversitesi’nde doktorasını yapan Semih Ergür, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde bir süre akademisyen olarak görev yaptıktan sonra 1986-2004 yılları arasında Citibank’da farklı üst düzey pozisyonlarda kariyerini sürdürdü.Semih Ergür 2004-2007 yılları arasında Çalık Holding’de yöneticilik görevinde bulundu. Son olarak 2007 yılında katıldığı Akfen Altyapı Yatırımları Holding’te CEO ve Akfen Holding’te CFO olarak çalışan Semih Ergür, Şubat 2011 itibariyle Gama Enerji’de genel müdür olarak görevine başladı.

Gama Holding Hakkında:

Gama, 1959 yılında Türkiye’de kurulmuş olup, batıda İrlanda’dan doğuda Rusya’nın Sakhalin Adası’na kadar uzanan 17 ülkede faaliyet gösteren önde gelen bir uluslararası yüklenicidir. Gama Holding şirketleri şu anda 10 ülkede 4.4 milyar USD tutarında sözleşmeler imzalamış olup, 20 bin çalışanı bulunmaktadır. Gama, enerji santralleri için mühendislik, tedarik ve taahhüt hizmetleri sağlayıcısı ve sanayi tesisleri için genel yüklenici olmasının yanı sıra, enerji yatırımları da Gama Enerji tarafından yürütülmektedir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir