Anasayfa / Haberler / Serap Mutlu Akbulut’la Mevlana’yı Anma Konseri

Serap Mutlu Akbulut’la Mevlana’yı Anma Konseri
İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 2010-2011 sezonunun Şeb-i Arûs yıl dönümüne rastlayan üçüncü konserinde, 35 yıldır devam ettirdiği geleneğe uyarak, bir Mevlevi Ayini ile musiki severlerin huzuruna çıkacak. Konserde, Klasik Türk Müziği’nin eşsiz yorumcularından Serap Mutlu Akbulut ise klasik ve neoklasik dönemlerden oluşan bir repertuvarla solist olarak sahne alacak.

Kûçek Derviş Mustafa Dede’nin Bayâtî Mevlevi Ayini’nin seslendirileceği konserin saz eserleri bölümünde Murat Aydemir (tanbur) ve Volkan Ertem (viyolonsel) Türk Saz Musikisi’nden örnekler sunacak. Fatih Salgar’ın yönetimindeki konserin son bölümünde Asdik Ağa, Hacı Ârif Bey ve Dede Efendi imzalarını taşıyan Hicaz makamından şarkılar okunacak.

15 ve 12 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te!Cemal Reşit Rey Konser Salonu Hakkında:

CEMAL REŞİT REY Konser Salonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak Kültür A.Ş. tarafından işletilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Mart 1989’da düzenlenen 6 konserlik bir diziyle hizmete açılan CRR Konser Salonu, çağdaş Türk müziğinin öncü bestecilerinden Cemal Reşid Rey (1904-1985)’in adını taşımaktadır. Konser salonunda Genel Sanat Yönetmenliği görevini sırayla Filiz Ali, Aydın Gün, Arda Aydoğan ve Yalçın Çetinkaya yapmışlardır. Her yılın Ekim-Mayıs aylarına yayılan konser sezonunda, kaliteli müziğin her türünü kucaklayan konserler, dans ve bale gösterileri ve çeşitli özel etkinlikler düzenlenen salon bünyesinde, CRR İstanbul Senfoni Orkestrası, Türk Müziği Topluluğu, CRR Bigband Caz ve CRR Saz Solistleri gibi toplulukları barındırmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir