Anasayfa / Emlak Haberleri / Serdar İnan’ın 3 Ev Satın Alma Formülü

Serdar İnan’ın 3 Ev Satın Alma FormülüSerdar İnan’ın “Şimdiye kadar uygulanmamış” 3 ev satın alma formülü

Bugün Ortaköy’deki Feriye’de 3 önemli basın toplantısı vardı. Deniz manzarı dış mekanda tarafta Nike, diğer tarafta Akbank, salonda da İnanlar İnşaat’ın basın toplantısı düzenlendi.

Ancak İnanlar İnşaat‘ın basın toplantısına ilgi o kadar yoğundu ki, toplantıya gelenler salona sığmadı, koridordan Serdar İnan‘ı dinleyebildi.

Serdar İnan‘ın “Şimdiye kadar uygulanmamış” 3 ev satın alma formülü”nü açıklayacağını duyan herkes basın toplantısına gelmişti. Basın toplantısını izlemek için gelen gazeteciler yer bulmakta zorlandı.

Serdar İnan‘da kalabalığı görünce işi şova dönüştürdü, bir parti lideri edasıyla konuşmaya başladı. İnan konuşmasına futboldaki başarısından sonrada ekrana yansıttığı görüntüleriyle Altın Çağ projelerini açıkladı.

Dinleyicilerde sık sık Serdar İnan‘a alkışlayarak destek verdi. Sanki basın toplantısı değil bir siyasi partinin toplantısı gidiydi. Toplantıya girenler gazeteci mi yoksa ev almak isteyen vatandaş mı olduğu anlaşılamadı.

İŞTE SERDAR İNAN’IN 3 EV SATIN ALMA FORMÜLÜ

İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, projelerin tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, 3 altın projede 3 altın formülü hayata geçirdiklerini belirtti.

Metrekare satışı” formülünde, belli bölgelerdeki belirlenmiş dairelerden daire yerine metrekare (hisse) alınabildiğini, projenin liste fiyatı üzerinden yapılan iskontolarıyla birlikte ortalama bir bölgedeki metrekare proje değeri tespit edilip, tespit edilen bu ortalama metrekare değeri üzerinden daireden 1 metrekareden az olmamak koşuluyla, istendiği kadar hisse alınabildiğini belirtti.

İnan, ”Terrace Mix projesinin belli bölümünü buraya ayırdık. İstiyorsan daha sonra kendin daireyi tamamla, istiyorsan o günün rayicinden karınla paranı al, istiyorsan satalım para yap” dedi.

Aldıkça kazan, aldırdıkça kazan” formülünde ise İnanlar projesinden daire alan bir müşterinin, kendisini referans gösteren başka müşterinin aynı projeden daire aldığında dairenin değerinin yüzde 1,2’sini, onun altında bir önceki müşteriyi referans gösteren başka müşterinin yapacağı alışverişin yüzde 0,8’ini, onun da altında bir önceki müşteriyi referans gösteren başka müşterinin yapacağı alışverişin de yüzde 0,6’sını kazandığını ifade eden İnan, bu formülde müşterilerin kazanılan yüzdeleri ister kendi borcundan düşürebildiğini, isterse nakit olarak aldığını belirtti.

İnan, ”Böylece 5 kişi refere ederek ve her refere tekrar beş kişi refere ederse yüzde 101 gibi bir nakit kazanmak mümkün oluyor. Terrace Mix’te bunu başlatıyoruz” dedi.
Serdar İnan, ”eski evinizi getirin, hayalinize taşının” formülünde ise müşterilerin getirdikleri eski evlerinin satılabilir olması, mülkiyet ve imar sorunu olmaması ve belirlenen kriterlere uyması halinde bu evleri belirlenen ekspertiz bedeli üzerinden aldıklarını ve yeni evin peşinatına saydıklarını kaydetti.
İnan, ”Eski evin bedeli yeni alınan evin değerinin yüzde 55’ini geçmemeli. Tüm projelerimiz için geçerli, istersen arabanı, tekneni getir. Cüzi bir ekspertiz ücreti ödenecek. Sizin kullandığınız daireyi de alıyoruz, biz isteyince tapuyu veriyorsunuz” dedi.

Bugüne kadar hep ”A” sınıfı proje ürettiklerini söyleyen İnan, ”Terrace Mix projesi ile şimdi ‘B’ sınıfına da proje üretiyoruz. Bu proje ile İnanlar halka açılıyor” diye konuştu.

  Tetra Pak Yeni Jenerasyon Ambalaj Çalışmalarına Devam Ediyor

Serdar İnan, Terrace Mix’de metrekare fiyatlarının 1.800 lira, Asl-ı Bahçe’de 2.500 lira ve Terrace Tema’da da 2.900 liradan başladığını, lansman fiyatlarına özel indirim yapılacağını kaydetti.

”İnşaat, Kandil’den önceki son duraktır”

İstanbul için de 21 altın çağ projeleri ve 21 tane alım formülleri bulunduğuna işaret eden İnan, İstanbul’un marka olma konumuna geldiğini, İstanbul’un dünya başkenti olacağına inandığını belirterek, şunları kaydetti:

”Amerikalı mimarlar bizimle çalışıyor. Altın çağ üzerine bir televizyon programı da yapacağız. Büyükçekmece koyunda ay-yıldızlı milyar dolar olan bir proje var. Kanal İstanbul’dan çok fazla harfiyat çıkacak ve bunlarla adalar yapılacak. Bununla ilgili de geliştirdiğimiz çok proje var. ‘Orman İstanbul’ ve ‘eski semtler yeniden’ projeleri var. Bir de duraklarda durmayan, 300 kilometre hızla giden İstanbul Hızlı Tren projemiz var. Ana tren duraklarda durmuyor, yolcuları hareketli duraklar ana trene taşıyor. Bu projeyle bütün Marmara İstanbul oluyor ve İstanbul’un kıyısı 20 kat artıyor. Marmara’nın en uzak noktasına 1 saatte ulaşılıyor.”

Kapıda inanılmaz sermaye birikiminin beklediğini” ifade eden İnan, Batıdaki paraların bile gidecek yer aradığını, bu paraların çok rahatlıkla içeriye alınabileceğini belirtti.

Kanal İstanbul projesinin maliyetinin 10-12 milyar dolar olacağını söyleyen İnan, ”3,5 milyonluk kaliteli yeni kentin yapılmasının maliyeti ise 500 milyar dolar. 500 milyar dolara yeni İstanbul yapılacak, 1 trilyon dolara satılacak. Bu para yurt dışında var. 950 milyar dolar yurt dışından gelecek, 50 milyar dolar da Türk insanı tasarrufları ile yer alacak. Para gelirse yeni İstanbul 10-12 senede inşa edilebilir. Projeleri hükümete sunduk” şeklinde konuştu.

Soruları da yanıtlayan İnan, istihdamla ilgili bir soruya karşılık, inşaat sektörünün vasıfsız insanların iş kaynağını sağlayan sektör olduğuna işaret ederek, ”İnşaat sanayisi, Kandil’den önceki son duraktır. Sen onu kaçırırsan gideceği son durak Kandil’dir” dedi.

3 Proje

Esenyurt’taki Terrace Mix projesi, Torium Alışveriş Merkezi’nin yakınında, 9 ile 16 arasında katlara sahip 7 blokta 1.125 daireden ve 22 mağazadan oluşacak.

167 bin 138 metrekarelik inşaat alanına sahip projenin konut alanı 97 bin 57 metrekare. Projede her ihtiyaca cevap verecek 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 4 farklı alternatifte daireler planlandı. Projenin 2013 sonlarında bitmesi planlanıyor.

Atakent’teki Terrace Tema projesi ise 30 dönüm arazi içinde 30 ve 40 katlı 2 blokta toplam 416 daireden oluşuyor.

Tema Park’ın yanında yer alan projede, 1+1, 2+1, 3+1 tipteki daire seçenekleri yer alıyor. Toplam 78 bin 817 metrekare inşaat alanına sahip Terrace Tema’nın konut alanı 48 bin 617,93 metrekare.

Başlangıç tarihi Ekim 2011 olan projenin 2014 başında tamamlanması planlanıyor.

İnanlar’ın Kartal Uğur Mumcu’daki Asl-ı Bahçe projesi ise 16 bin 761 metrekarelik inşaat alanı üzerinde, 8 bin 314 metrekarelik konut alanında 17 katlı tek blokta 90 daireden oluşuyor. Projenin 2 adet ticari alan toplamı ise 2 bin 503 metrekare. 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 daire seçenekleri olan projenin 2013 de tamamlanması planlanıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Anonim Şirketlerin Özellikleri ve İnceleme

Bu yazımda; “Anonim Şirketlerin” özelliklerini incelemeye ve özet şekilde sunmaya çalışacağım. Anonim Şirketler ve özellikleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir