Teknoloji İnovasyon

Sesle Kontrol Edilen Akıllı Televizyon

Geçen yıl dünya genelinde 143 milyar dolar satış geliri elde eden Samsung Electronics, İstanbul’da gerçekleştirdiği Samsung Forum etkinliğinde cep telefonundan televizyona, beyaz eşyadan dizüstü bilgisayarlara yeni ürünlerini tanıttı.

Forumda öne çıkan sesle kontrol edilen akıllı televizyon ve projeksiyonlu cep telefonları nisanda Türkiye’de satışa çıkacak. ES8000 Smart LED TV ve ES7500 Smart LED TV, ‘Hi TV’ komutuyla açılıyor, kullanıcının sesiyle kanal değiştiriyor.
Yeni teknolojiler

Samsung Electronics Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanı Kyung Tae Bae, büyüme stratejilerini anlataark şöyle konuştu: “TV’lerden cep telefonlarına, tabletlerden dizüstü bilgisayarlara, fotoğraf makinelerinden, elektrikli ev aletlerine kadar birçok cihazın birbirine bağlanabilmesi ve içerik paylaşımı yapabilmesi için teknolojiler geliştirmeliyiz. Bu konuda çalışmalar devam ediyor.”

Sesle TV kontrolü

Nisan ayında Türkiye’de satışa çıkacak olan ES8000 Smart LED TV ve ES7500 Smart LED TV, ‘Hi TV’ komutuyla açılıyor, kullanıcının sesiyle kanal değiştiriyor, sesi kısıp yükseltiyor ve internette gezinme imkanı sunuyor. Aynı işlemler televizyonun üstündeki kamera sayesinde elle kontrol şeklinde de yapılabiliyor. 75 inç’e kadar ekran büyüklüğü olan televizyonda yüz tanıma özelliği de var.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu